• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 27 грудня 2023 р. № 1396
  Київ
  Деякі питання соціального захисту осіб, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, ветеранів війни та осіб, що працюють в спеціальних умовах

  Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити такі, що додаються:

  Порядок використання коштів державного бюджету для виплати особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною або за роботу в спеціальних умовах;

  Порядок здійснення разової грошової виплати до Дня Незалежності України, передбаченої Законами України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” і “Про жертви нацистських переслідувань”;

  Порядок призначення і виплати одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану працівникам об’єктів критичної інфраструктури, державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України.

  2. Установити, що інформація про осіб (за категоріями), які мають право на отримання разової грошової виплати до Дня Незалежності України і не перебувають на обліку в Пенсійному фонді України, подається Пенсійному фонду України до 1 серпня поточного року Міністерством оборони, Міністерством внутрішніх справ, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Головним управлінням Національної гвардії, Національною поліцією, Національним антикорупційним бюро, Державною податковою службою, Державною митною службою, Державною службою з надзвичайних ситуацій, Державним бюро розслідувань, Службою безпеки, Службою зовнішньої розвідки, Службою судової охорони, Міністерством юстиції, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Державної прикордонної служби, Адміністрацією Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Офісом Генерального прокурора, Державною судовою адміністрацією, Державною спеціальною службою транспорту, іншими утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, підприємствами, установами, організаціями.

  У разі неможливості подання Пенсійному фонду України визначеної в абзаці першому цього пункту інформації до 1 серпня поточного року таку інформацію може бути подано до 1 жовтня поточного року.

  3. Обласним та Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) забезпечити передачу структурними підрозділами з питань соціального захисту населення органам Пенсійного фонду України згідно з актами приймання-передачі особових справ осіб — членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., та осіб, які отримали тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі в зазначених акціях, яким виплачено одноразову грошову допомогу, — до 1 квітня 2024 р. та особових справ осіб, яким присвоєно звання Герой України за здійснення визначного геройського вчинку, або членів їх сімей — до 1 липня 2024 року.

  4. Пенсійному фонду України до 1 липня 2024 р. реалізувати технічну можливість та забезпечити призначення і виплати відповідно до Порядку використання коштів державного бюджету для виплати особам, які мають особливі та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною або за роботу в спеціальних умовах, затвердженого цією постановою.

  5. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  6. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  7. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2024 р., крім пунктів 1—3 змін та пунктів 1—4 переліку постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 липня 2024 року.


           Прем’єр-міністр України                                     Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73