• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 07 червня 2024 р. № 651
  Київ
  Деякі питання реалізації спільного з Кредитною установою для відбудови (“KfW”) проекту “Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС до європейської об’єднаної енергосистеми) ІV”

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Визнати за доцільне залучення приватним акціонерним товариством “Національна енергетична компанія “Укренерго” кредиту від Кредитної установи для відбудови, Франкфурт-на-Майні (“KfW”), для реалізації проекту “Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС до європейської об’єднаної енергосистеми) ІV” у розмірі 30 400 000 євро під державну гарантію (далі — кредит) на умовах, визначених Кредитною угодою між KfW, Франкфурт-на-Майні (“KfW”), та приватним акціонерним товариством “Національна енергетична компанія “Укренерго” (“Позичальник”) на 30 400 000 євро за проектом “Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС до європейської об’єднаної енергосистеми) ІV”.

  2. Установити, що:

  1) плата за надання державної гарантії для забезпечення виконання боргових зобов’язань за кредитом становить 0,5 відсотка річних вибраної та непогашеної суми кредиту;

  2) приватне акціонерне товариство “Національна енергетична компанія “Укренерго” у визначеному законодавством порядку надає забезпечення виконання своїх зобов’язань за державною гарантією, визначеною у пункті 1 цієї постанови, в розмірі не менш як 100 відсотків суми боргових зобов’язань за кредитом за рахунок надходження коштів у складі тарифів на послуги з передачі електричної енергії та послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління в частині складових структур тарифів на повернення кредиту, сплати комісії за зобов’язання, відсотків та інших платіжних зобов’язань за кредитом.

  3. Схвалити проект Гарантійної угоди між Кабінетом Міністрів України, що діє від імені України (“Гарант”) та KfW, Франкфурт-на-Майні (“KfW”), за проектом “Підвищення ефективності передачі електроенергії (інтеграція української ОЕС до європейської об’єднаної енергосистеми) ІV”, яка пов’язана із залученням кредиту.

  4. Уповноважити Міністра фінансів Марченка Сергія Михайловича підписати Гарантійну угоду, зазначену в пункті 3 цієї постанови.

  5. Міністерству фінансів, Міністерству енергетики разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, укласти з приватним акціонерним товариством “Національна енергетична компанія “Укренерго” договір про погашення заборгованості перед державою за виконання гарантійних зобов’язань.

           Прем’єр-міністр України                                                     Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 37