• In English
  • Кабінет Міністрів України
    Постанова
    від 15 листопада 2024 р. № 1318
    Київ
    Деякі питання реалізації інструменту Ukraine Facility

    З метою виконання зобов’язань України, що випливають із положень Рамкової угоди між Україною та Європейським Союзом щодо спеціальних механізмів реалізації фінансування Союзу для України згідно з інструментом Ukraine Facility, та запровадження національного механізму координації взаємодії державних органів для надання допомоги відповідно до інструменту Ukraine Facility, забезпечення захисту фінансових інтересів України та Європейського Союзу Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Затвердити Порядок управління, моніторингу та контролю за виконанням Плану України, що додається.

    2. Визначити:

    Міністерство економіки Національним координатором, який діє як єдиний контактний пункт між державними органами та Європейською Комісією для забезпечення загального процесу координації дій з надання допомоги згідно з інструментом Ukraine Facility (в рамках Компонентів I, II та III) і забезпечення захисту фінансових інтересів Європейського Союзу;

    Міністерство фінансів незалежним органом аудиту, який повинен забезпечувати разом з Державною аудиторською службою проведення аудиту виконання Плану України, схваленого розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2024 р. № 244 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 32, ст. 2035) (далі — План), відповідно до Компонента І;

    Державну аудиторську службу органом, який здійснює в установленому законодавством порядку державний фінансовий контроль за видатками, передбаченими у межах виконання Плану, зокрема під час здійснення публічних закупівель, виплати компенсацій та кредитів.

    3. Погодитися з пропозицією Міністерства економіки щодо автоматизації процесу управління, моніторингу та контролю за виконанням Плану.

    4. Визначити, що учасниками автоматизації процесу управління, моніторингу та контролю виконання Плану є Міністерство економіки, інші центральні органи виконавчої влади, державні органи, які відповідальні за виконання Плану.

    5. Установити, що:

    з метою автоматизації процесу управління, моніторингу та контролю за виконанням Плану використовується система стратегічного планування, моніторингу та оцінки на основі принципів управління, орієнтованих на результат (далі — система моніторингу), розроблена в рамках реалізації проекту міжнародної технічної допомоги “Супровід урядових реформ в Україні (SURGe)”;

    центральні органи виконавчої влади, державні органи, які відповідальні за виконання Плану, визначають уповноважених осіб — користувачів системи моніторингу, забезпечують їх участь у навчанні стосовно використання системи моніторингу та регулярне і своєчасне внесення (оновлення) даних до системи моніторингу щодо виконання Плану;

    методологічне забезпечення користувачів системи моніторингу здійснює Міністерство економіки.

    6. Міністерству фінансів затвердити стратегію аудиту з метою забезпечення проведення аудиту результатів виконання Плану, зокрема здійснення інвестицій.

    7. Державній аудиторській службі в місячний строк розробити та подати Міністерству фінансів методику здійснення державного фінансового контролю за видатками, передбаченими у межах виконання Плану, зокрема під час здійснення публічних закупівель, виплати компенсацій та кредитів, що визначає методи проведення оцінки ризиків, встановлює пріоритети та параметри визначення контрольних заходів.

    8. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади у місячний строк привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цією постановою.

    9. Центральним органам виконавчої влади, державним органам, які відповідальні за виконання Плану:

    забезпечити виконання Плану за рахунок і в межах коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах на відповідний рік, а також інших джерел, не заборонених законодавством;

    з метою забезпечення уникнення подвійного фінансування подати у двотижневий строк Міністерству економіки, Міністерству фінансів та Державній аудиторській службі інформацію щодо здійснення у 2021—2024 роках інвестицій, передбачених Планом, за рахунок міжнародної технічної допомоги від партнерів з розвитку, іноземних фінансових установ, міжнародних організацій, донорських установ та інших джерел, не заборонених законодавством, зокрема кредитів (позик), грантів, у розрізі бюджетних програм. Інформацію щодо здійснення у 2025—2027 роках зазначених інвестицій подавати у разі її зміни у тижневий строк.


    Прем’єр-міністр України                                                                              Д. ШМИГАЛЬ

    Інд. 55