• In English
  • Кабінет Міністрів України
    Постанова
    від 31 грудня 2024 р. № 1555
    Київ
    Деякі питання реалізації експериментального проекту з тимчасового розміщення та підтримки деяких категорій осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах

    Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Погодитися з пропозицією Міністерства соціальної політики щодо реалізації з 1 січня 2025 р. по 31 грудня 2025 р. експериментального проекту з тимчасового розміщення та підтримки деяких категорій осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах (далі — експериментальний проект).

    2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту з тимчасового розміщення та підтримки деяких категорій осіб з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, що додається.

    3.Установити, що:

    1) координатором експериментального проекту є Міністерство соціальної політики;

    2) учасниками експериментального проекту є державні некомерційні підприємства “Трускавецький санаторій “Батьківщина” та “Миргородський санаторій “Слава”, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики;

    3) реалізація експериментального проекту здійснюється в межах коштів державного бюджету за програмою 2501370 “Розвиток системи соціальних послуг”;

    4) особи, яким надавалися соціальні послуги у межах експериментального проекту, який реалізовувався відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 березня 2023 р. № 248 “Деякі питання реалізації експериментального проекту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Міністерства соціальної політики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах” (Офіційний вісник України, 2023 р., № 35, ст. 1854), мають першочергове право в межах експериментального проекту на тимчасове розміщення в учасників експериментального проекту, отримання підтримки і укладення договору про надання соціальних послуг з учасниками експериментального проекту.

    4. Внести до Порядку використання коштів державного бюджету на розвиток системи соціальних послуг, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 р. № 1352 (Офіційний вісник України, 2024 р., № 9, ст. 491), зміни, що додаються.

    5. Обласним, Київській міській державним адміністраціям (військовим адміністраціям) забезпечити надання допомоги у вирішенні питання проїзду осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, які будуть тимчасово розміщені в учасників експериментального проекту і яким буде надаватися підтримка та окремі соціальні послуги, до учасників експериментального проекту.

    6. Львівській, Полтавській обласним державним адміністраціям (військовим адміністраціям) забезпечити:

    1) організацію (за потреби) проїзду осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, які будуть тимчасово розміщені в учасників експериментального проекту і яким буде надаватися підтримка та окремі соціальні послуги, до учасників експериментального проекту;

    2) вирішення разом з учасниками експериментального проекту, Національною соціальною сервісною службою, обласними і Київською міською державними адміністраціями (військовими адміністраціями) за участю органів місцевого самоврядування питання розміщення в учасників експериментального проекту зазначених осіб після закінченння строку надання їм підтримки та окремих соціальних послуг;

    3) сприяння взаємодії між учасниками експериментального проекту, Державною службою зайнятості та організаціями роботодавців з метою працевлаштування осіб працездатного віку з числа внутрішньо переміщених осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах, яким надаються послуги з тимчасового розміщення, підтримка та окремі соціальні послуги учасниками експериментального проекту.

    7. Національній соціальній сервісній службі забезпечити:

    1) за участю учасників експериментального проекту з метою підтримки осіб працездатного віку з числа внутрішньо переміщених осіб, яким надаються послуги з тимчасового розміщення, підтримка та окремі соціальні послуги учасниками експериментального проекту, забезпечити взаємодію соціальних працівників, залучених до надання таких соціальних послуг, та фахівців Державної служби зайнятості;

    2) постійний організаційний супровід реалізації експериментального проекту;

    3) надання учасникам експериментального проекту методичної підтримки з питань реалізації експериментального проекту, надання окремих соціальних послуг відповідно до державних стандартів соціальних послуг;

    4) підвищення компетентності працівників учасників експериментального проекту з питань надання соціальних послуг, забезпечення дотримання прав людини, безбар’єрності;

    5) проведення моніторингу реалізації експериментального проекту та моніторингових візитів до учасників експериментального проекту щокварталу до завершення реалізації експериментального проекту.

    8. Міністерству соціальної політики забезпечити подання до 15 січня 2026 р. Кабінетові Міністрів України звіту про результати реалізації експериментального проекту та пропозицій щодо внесення змін до законодавчих актів.

    9. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2025 року.


              Прем’єр-міністр України                                         Д. ШМИГАЛЬ

    Інд. 73