• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 14 жовтня 2022 р. № 1191
  Київ
  Деякі питання реалізації експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів

  З метою запровадження механізму укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства щодо реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів (далі – експериментальний проект).

  2. Затвердити Порядок реалізації експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів, що додається.

  3. Визначити координатором експериментального проекту Міністерство аграрної політики та продовольства, учасниками – Державне агентство меліорації та рибного господарства, державне підприємство “Український державний інститут по проектуванню підприємств рибного господарства і промисловості “Укррибпроект”, яке належить до сфери управління Державного агентства меліорації та рибного господарства, та суб’єктів аквакультури.

  4. Визначити державне підприємство “Прозорро.Продажі”, що належить до сфери управління Міністерства економіки, адміністратором електронної торгової системи з продажу права на укладення договорів користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури.

  5. Установити, що суб’єкти аквакультури, які отримали в користування на умовах оренди акваторію (водний простір) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури, вносять плату за її використання відповідно до умов договору користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури.

  6. Міністерству аграрної політики та продовольства забезпечити:

  подання протягом двох місяців після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіту про результати його реалізації, а також у разі потреби пропозиції щодо вдосконалення законодавства у відповідній сфері;

  прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цієї постанови.

  7. Методику визначення розміру плати за використання на умовах оренди акваторії (водного простору) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей аквакультури (марикультури), затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 1066 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 102, ст. 3506), доповнити пунктом 41 такого змісту:

  “41. У разі надання права користування на умовах оренди акваторією (водним простором) внутрішніх морських вод, територіального моря, виключної (морської) економічної зони України для цілей морської аквакультури шляхом електронних торгів орендна плата встановлюється відповідно до ціни реалізації лота, але у розмірі не меншому, ніж визначено пунктом 4 цієї Методики.”.

  Прем’єр-міністр України                                       Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 75