• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 20 січня 2023 р. № 79
  Київ
  Деякі питання призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною

  Відповідно до частини першої статті 3 Закону України “Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити такі, що додаються:

  Порядок призначення і виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;

  Порядок використання коштів державного бюджету, передбачених для виплати щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

  2. Установити, що призначення і виплата щомісячної грошової виплати деяким категоріям громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і брали безпосередню участь у захисті суверенітету та територіальної цілісності України, та членам сімей загиблих (померлих) громадян з числа осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, які мають право на її виплату з 1 січня 2023 р. відповідно до Закону України “Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян” та звернулися за її призначенням до 1 липня 2023 р., здійснюються з 1 січня 2023 року.

  3. Внести до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2009 р. № 1309 “Про встановлення доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною” (Офіційний вісник України, 2009 р., № 94, ст. 3218; 2012 р., № 7, ст. 249) зміни, що додаються.

  4. Пенсійному фонду України забезпечити автоматичне призначення щомісячної грошової виплати особам, які станом на 1 січня 2023 р. перебували на обліку в його територіальних органах як отримувачі пенсії відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” чи як отримувачі підвищення та/або надбавки до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань” та набули право на щомісячну грошову виплату відповідно до Закону України “Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян”, за матеріалами пенсійних справ (за наявності необхідних документів) і виплату з 1 січня 2023 р. щомісячної грошової виплати зазначеним особам. Якщо особа, якій призначено щомісячну грошову виплату автоматично, має право та виявила бажання отримувати пенсію відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною” чи підвищення та/або надбавки до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання, або державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до Законів України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, “Про жертви нацистських переслідувань”, така особа подає до територіального органу Пенсійного фонду України заяву про призначення зазначених виплат.

  Прем’єр-міністр України                             Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73