• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 30 грудня 2022 р. № 1479
  Київ
  Деякі питання проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів, затвердження типового договору на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такими, що втратили чинність, постанов Кабінету Міністрів України

  З метою запровадження прозорого механізму реалізації права на спеціальне використання водних біоресурсів, створення рівних умов економічної конкуренції для суб’єктів рибного господарства Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Міністерства аграрної політики та продовольства щодо реалізації протягом двох років з дня набрання чинності цією постановою експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів (далі — експериментальний проект).

  2. Затвердити такі, що додаються:

  Порядок реалізації експериментального проекту із запровадження проведення аукціонів з продажу права на укладення договорів на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) шляхом електронних торгів;

  Типовий договір на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах).

  3. Визначити координатором експериментального проекту Міністерство аграрної політики та продовольства, учасниками — Державне агентство меліорації та рибного господарства та суб’єктів рибного господарства.

  4. Установити, що:

  договори на право спеціального використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) діють з дня їх укладення та не більше ніж один календарний рік;

  суб’єкти рибного господарства, які отримали право на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), отримують дозволи на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. № 801 “Про затвердження Порядку видачі дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) або відмови в його видачі, переоформлення та анулювання зазначеного дозволу” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 87, ст. 3214), та вносять плату за спеціальне використання водних біоресурсів у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 125 “Про затвердження Порядку справляння плати за спеціальне використання водних біоресурсів і розмірів плати за їх використання” (Офіційний вісник України, 2020 р., № 19, ст. 742);

  реалізація експериментального проекту здійснюватиметься в межах видатків за КПКВК 2804010 “Керівництво та управління у сфері меліорації та рибного господарства” та граничної чисельності працівників апарату Державного агентства меліорації та рибного господарства і його територіальних органів на відповідний рік.

  5. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  6. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  7. Міністерству аграрної політики та продовольства забезпечити подання протягом двох місяців після завершення реалізації експериментального проекту Кабінетові Міністрів України звіту про результати його реалізації, а також у разі потреби пропозицій щодо вдосконалення законодавства у відповідній сфері.


  Прем’єр-міністр України                                                                           Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 75