• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 05 вересня 2023 р. № 953
  Київ
  Деякі питання пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок пропуску та обліку гуманітарної допомоги в умовах воєнного стану (далі — Порядок), що додається.

  2. Установити, що на період воєнного стану:

  положення постанов Кабінету Міністрів України від 22 березня 2000 р. № 544 “Про Порядок митного оформлення вантажів гуманітарної допомоги” (Офіційний вісник України, 2000 р., № 12, ст. 481) та від 25 березня 2013 р. № 241 “Про затвердження Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України “Про гуманітарну допомогу” (Офіційний вісник України, 2013 р., № 29, ст. 990; 2016 р., № 6, ст. 308) не застосовуються до товарів, пропуск яких здійснюється відповідно до Порядку;

  визнання товарів гуманітарною допомогою, пропуск через митний кордон України, митне оформлення, отримання, надання, розподіл і контроль за цільовим використанням гуманітарної допомоги, зазначеної в абзаці четвертому цього пункту, здійснюється відповідно до Порядку;

  категорії товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до Порядку, крім тих, які не належать до гуманітарної допомоги згідно із Законом України “Про гуманітарну допомогу” (за винятком нафтопродуктів, скрапленого газу, речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, палива моторного альтернативного, спирту етилового для медичних цілей та фармацевтичної промисловості, електричної енергії), визнаються гуманітарною допомогою за декларативним принципом без прийняття відповідного рішення спеціально уповноваженими державними органами з питань гуманітарної допомоги.

  3. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 28 квітня 2000 р. № 728 “Про затвердження Порядку вивезення за межі України або знищення неякісних та непридатних до споживання товарів (предметів) гуманітарної допомоги” (Офіційний вісник України, 2000 р., № 18, ст. 741; 2013 р., № 29, ст. 1007) зміни, що додаються.

  4. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  5. Державній митній службі та Адміністрації Державної прикордонної служби на період воєнного стану забезпечити невідкладний пропуск через державний кордон гуманітарної допомоги.

  6. Міністерству закордонних справ забезпечити організацію роботи дипломатичних установ за кордоном щодо координації роботи логістичних центрів надання гуманітарної допомоги Україні в країні перебування.

  7. Ця постанова набирає чинності з 1 грудня 2023 р., крім:

  пункту 3 цієї постанови, який набирає чинності з дня опублікування цієї постанови;

  абзацу другого пункту 10 та абзацу шостого пункту 12 Порядку, затвердженого цією постановою, які набирають чинності через три місяці з дня набрання чинності цією постановою.

           Прем’єр-міністр України                                              Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 73