• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 30 березня 2023 р. № 285
  Київ
  Деякі питання підвищення обороноздатності держави на період воєнного стану в Україні

  Відповідно до Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Міністерству оборони здійснити фінансове забезпечення заходів з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, що здійснюються обласними військовими адміністраціями (обласними державними адміністраціями), за рахунок і в межах видатків за бюджетною програмою 2101020 “Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни”.

  2. Установити, що:

  обласні військові адміністрації (обласні державні адміністрації) є державними замовниками у сфері оборони з будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд та розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня за бюджетною програмою, зазначеною в пункті 1 цієї постанови;

  рішення про будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд приймається обласними військовими адміністраціями (обласними державними адміністраціями) за поданням командувачів відповідних угруповань військ (сил), в операційних зонах яких здійснюватиметься таке будівництво, із зазначенням місць та кількості об’єктів будівництва.

  3. Обласним військовим адміністраціям (обласним державним адміністраціям) забезпечити:

  будівництво військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2022 р. № 1255 “Про деякі питання будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 91, ст. 5651);

  подання до Міністерства оборони інформації щодо обґрунтованої потреби в коштах для будівництва військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, визначених командувачами відповідних угруповань військ (сил);

  координацію та контроль за матеріально-технічним, фінансовим та соціально-побутовим забезпеченням під час будівництва;

  контроль за якістю будівництва, ефективним, результативним і цільовим використанням бюджетних коштів;

  передачу побудованих військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд військовому командуванню, визначеному Міністерством оборони.

  4. Міністерству оборони організувати прийняття від обласних військових адміністрацій (обласних державних адміністрацій) побудованих військових інженерно-технічних і фортифікаційних споруд для ведення їх обліку.

           Прем’єр-міністр України                                                    Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 29