• In English
 • Кабінет Міністрів України
  Постанова
  від 03 січня 2024 р. № 1
  Київ
  Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади у сфері державного енергетичного нагляду (контролю) на ринку природного газу

  Кабінет Міністрів України постановляє: 

  1. Установити, що здійснення Державною інспекцією енергетичного нагляду покладених на неї повноважень і функцій з реалізації державної політики у сфері нагляду (контролю) на ринку природного газу в частині проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних із використанням газу в побуті, здійснення планових та позапланових заходів державного нагляду (контролю) у порядку, визначеному Законом України “Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, починається після здійснення заходів щодо затвердження нової структури, штатного розпису апарату Інспекції, кошторису та заповнення не менш як 30 відсотків вакантних посад, основні посадові обов’язки за якими передбачають здійснення державного енергетичного нагляду (контролю) на ринку природного газу, але не пізніше ніж через 60 календарних днів з дня набрання чинності цією постановою.

  Про дату початку здійснення Державною інспекцією енергетичного нагляду зазначених повноважень і функцій Інспекція видає наказ, який оприлюднюється на її офіційному веб-сайті.

  2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  3. Міністерству енергетики у двомісячний строк з дня набрання чинності цією постановою розробити і затвердити правила технічної експлуатації систем газопостачання, які визначатимуть, зокрема, вимоги до суб’єктів господарювання, що виконують роботи з технічного обслуговування димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об’єктів, житлових і громадських будинків.

  4. Міністерству економіки у двомісячний строк з дня набрання чинності цією постановою розробити та затвердити правила з питань забезпечення безпеки та здоров’я працівників під час експлуатації систем газопостачання, а також визнати такими, що втратили чинність, Правила безпеки систем газопостачання, затверджені наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 15 травня 2015 р. № 285.


  Прем’єр-міністр України                              Д. ШМИГАЛЬ

  Інд. 37