• In English

 • ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 8 жовтня 2004 р.  № 1340

  ЗМІНИ,
  що вносяться до Єдиних правил ремонту і утримання
  автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів,
  правил користування ними та охорони


  1. В абзаці першому пункту 4 слово “рекламоносіїв” замінити словами “рекламних засобів”.

  2. У розділі V:

  назву розділу викласти у такій редакції:

  V. Правила розміщення малих архітектурних форм та зовнішньої реклами”;

  у тексті розділу слово “рекламоносії” в усіх відмінках виключити.

  3. Друге і третє речення абзацу другого пункту 27 виключити.

  4. Абзац другий пункту 28 виключити.

  5. Пункт 30 викласти у такій редакції:

  “30. Інформаційно-сервісні, інформаційно-вказівні або інші дорожні знаки, не передбачені стандартами і технічними умовами, встановлюються в межах червоних ліній міських вулиць і доріг та смуг відчуження автомобільних (позаміських) доріг з дозволу Департаменту Державтоінспекції МВС”.

  6. Доповнити Правила пунктами 361 — 363 такого змісту:

  “361. Розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах провадиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад у порядку, встановленому цими органами, згідно з типовими правилами розміщення зовнішньої реклами, затвердженими Кабінетом Міністрів України.

  362. Розміщення зовнішньої реклами на територіях та об’єктах поза населеними пунктами в межах смуг відчуження автомобільних (позаміських) доріг та залізничних переїздів провадиться лише за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з дотриманням таких вимог:

  необхідність дотримання техніки безпеки;

  забезпечення видимості дорожніх знаків, світлофорів, перехресть, пішохідних переходів, залізничних переїздів, зупинок транспорту загального користування;

  заборона відтворення зображення дорожніх знаків;

  освітлення зовнішньої реклами не повинне засліплювати учасників дорожнього руху;

  фундамент наземної зовнішньої реклами, що виступає над поверхнею землі, може бути декоративно оформлений;

  опори наземної зовнішньої реклами, розміщеної вздовж проїжджої частини доріг, повинні мати вертикальну дорожню розмітку, нанесену світлоповертальними матеріалами, заввишки до 2 метрів від поверхні землі;

  нижній край зовнішньої реклами, розміщеної над проїжджою частиною доріг, у тому числі на мостах, естакадах тощо, повинен бути на висоті не менш як 5 метрів від поверхні дорожнього покриття.

  Забороняється розташовувати рекламні засоби:

  на пішохідних доріжках та алеях, якщо це перешкоджає вільному руху пішоходів;

  на висоті менше ніж 5 метрів від краю проїжджої частини.

  На вимогу власника території та об’єкта або уповноваженого ним органу (особи) питання розміщення зовнішньої реклами погоджується з:

  Державтоінспекцією — у разі розміщення зовнішньої реклами на перехрестях, біля дорожніх знаків, світлофорів, пішохідних переходів, залізничних переїздів та зупинок транспорту загального користування;

  відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об’єктів природно-заповідного фонду — у разі розміщення зовнішньої реклами на пам’ятках історії та архітектури, в межах зон охорони таких пам’яток і в межах об’єктів природно-заповідного фонду;

  утримувачем інженерних комунікацій — у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій.

  Погодження питання розміщення зовнішньої реклами здійснюється зазначеними органами протягом п’яти робочих днів після звернення розповсюджувача зовнішньої реклами.

  Перелік вимог щодо розміщення зовнішньої реклами, зазначених у цьому пункті, є вичерпним.

  363. Розроблення необхідної технічної документації, монтаж (демонтаж) рекламного засобу здійснюються спеціалізованими підприємствами, установами та організаціями.

  Розташування рекламних засобів у межах охоронних зон інженерних комунікацій дозволяється за погодженням з утримувачем зазначених комунікацій.

  Підключення рекламних засобів до існуючих мереж зовнішнього освітлення здійснюється відповідно до законодавства.

  Відповідальність за технічний стан рекламних засобів, порушення вимог техніки безпеки під час їх розташування та експлуатації несе розповсюджувач реклами згідно із законодавством”.

  7. У пункті 40 слова “Головним управлінням Державтоінспекції МВС” замінити словами “Департаментом Державтоінспекції МВС”.

   

  _________________