• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 6 серпня 2004 р.  № 1002

  Київ

  Про врегулювання заборгованості Національної
  акціонерної компанії "Нафтогаз України" за отриманий
  у 1997 — 2000 роках та неоплачений російський природний газ

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Погодитися з пропозицією Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України" (далі — Компанія) щодо врегулювання наявної заборгованості за неоплачений російський природний газ, отриманий нею у 1997 — 2000 роках, за суму, еквівалентну 1 250 млн. доларів США, шляхом укладення договору про взаємні розрахунки з відкритим акціонерним товариством “Газпром” (Росія) (далі — Газпром), передбачивши отримання Компанією авансу від Газпрому в сумі, еквівалентній 1 250 млн. доларів США, у рахунок оплати послуг з транзиту російського природного газу територією України, що надаватимуться у 2005 — 2009 роках відповідно до умов контракту від 21 червня 2002 р. між Компанією та Газпромом про обсяги та умови транзиту російського природного газу територією України на період з 2003 по 2013 роки, і перерахування цієї суми на рахунок Банку зовнішньоекономічної діяльності СРСР як належному кредитору, що набув це право від Газпрому за договором відступлення права вимоги.

  2. Рекомендувати Національному банку вирішити питання щодо звільнення Компанії від обов'язкового продажу 50 відсотків суми виручки в іноземній валюті, яка надійде від Газпрому згідно з пунктом 1 цієї постанови.

  3. Державній податковій адміністрації надати Компанії розстрочку у сплаті сум податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств, які виникнуть в податковому періоді здійснення операцій згідно з пунктом 1 цієї постанови, строком на 60 місяців на умовах податкового кредиту згідно з вимогами статті 14 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" із сплатою сум таких зобов'язань починаючи з податкового періоду, що настає за періодом надання кредиту, щокварталу до 25 числа місяця, що настає після кварталу.

  Прем’єр-міністр України               В. ЯНУКОВИЧ

  Інд.50
  Заміна, ІІ варіант
  12.08.04 р.