• In English

  • ЗАТВЕРДЖЕНО
    постановою Кабінету Міністрів України
    від 4 квітня 2007 р. № 607

     

    ЗМІНИ,
    що вносяться до Порядку надання державних гарантій
    за зобов’язаннями Державної іпотечної установи

     

    1. У пункті 1 слова і цифри “в 2006 році” виключити.

    2. Абзац перший пункту 2 викласти в такій редакції:

    “2. Державні гарантії надаються за зобов’язаннями Установи в розмірі, що не перевищує обсягу, встановленого Законом про Державний бюджет України на відповідний рік, за умови використання у повному обсязі запозичень, повернення яких гарантовано державою, відповідно до пункту 4 цього Порядку. Строк виконання таких зобов’язань не перевищує семи років.”.

    3. У пункті 3 слова “двома серіями” замінити словами “трьома серіями шляхом публічного розміщення облігацій Установи”.

    4. Пункт 4 викласти в такій редакції:

    “4. Установа використовує запозичення виключно для іпотечного кредитування банків за умови відступлення ними на користь Установи прав вимоги за іпотечними житловими кредитами (далі — кредити), які відповідають затвердженим Установою вимогам до таких кредитів (далі — рефінансування).

    Допускається розміщення Установою на строк до 180 днів запозичень у кредити іпотечним кредиторам — банкам, виконання зобов’язань за якими забезпечене іпотечними активами та іншими активами, види та вимоги до яких встановлені Національним банком для рефінансування банків. У разі перевищення зазначеного строку здійснення запозичень Установою припиняється до використання у повному обсязі таких запозичень для рефінансування.

    Строк рефінансування обмежується строком повернення Установою запозичень. При цьому Установа може передбачати і більш тривалий строк рефінансування, залишаючи за собою право вимагати повернення коштів рефінансування за місяць до настання строку повернення запозичень, залежно від достатності коштів Установи для повернення запозичень.

    Зобов’язання банків з повернення коштів рефінансування можуть бути виконані шляхом передачі Установі облігацій з відповідною номінальною вартістю.

    Установа рефінансує банки за ставкою, рівень якої забезпечує загальні надходження від рефінансування, достатні для обслуговування позик в повному обсязі та покриття витрат, що пов’язані з діяльністю Установи.”.

    5. У пункті 5:

    абзац перший викласти в такій редакції:

    “5. Установа здійснює рефінансування банків, діяльність яких за останні шість місяців повинна відповідати нормативам, установленим Національним банком.”;

    в абзаці другому слова “в міру” замінити словами “за умови”.

    6. У пункті 6 доповнити:

    підпункт 1 після слів “постійного проживання” словами “та з метою поліпшення такого житла”;

    підпункт 3 після слова “відсотків” словами і цифрами та реченням такого змісту “, а за наявності додаткового забезпечення у вигляді поруки, гарантії, страхування, майнових прав на депозит, додаткового нерухомого майна — 90 відсотків. При цьому вартість додаткового забезпечення повинна становити суму, яка у відсотках не менша від різниці між таким співвідношенням та 75 відсотками”;

    підпункт 4 після слів “трьох місяців” словами “, а також невиконання умов іпотечних договорів, в тому числі пошкодження, знищення або втрати предмета іпотеки”.

    7. У пункті 8 слово “договором” замінити словами “договором, а також погіршення характеристик предмета іпотеки”.

    8. Друге речення абзацу першого пункту 9 виключити.

    9. Пункт 10 викласти в такій редакції:

    “10. Для отримання державної гарантії Установа подає до Мінфіну:

    1) реєстр банків, з якими укладені генеральні договори щодо рефінансування;

    2) затверджені вимоги до кредитів та бізнес-план, документи, необхідні для проведення оцінки фінансового стану Установи, в тому числі аудиторський висновок, фінансово-економічне обґрунтування виконання зобов’язань за запозиченнями, яке повинне враховувати практичний досвід Установи з рефінансування банків відповідно до пункту 4 цього Порядку (реєстр рефінансованих сум в розрізі банків);

    3) договір з торговцем цінними паперами (андеррайтером), якщо умови запозичень передбачають його участь, рішення Установи про запозичення та інформацію (меморандум) про запозичення.”.

    _____________________