• In English

 • ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 5 липня 2004 р.  №836

   

  ПОРЯДОК
   придбання житла для окремих категорій
  громадян на вторинному ринку у 2004 році

   

  1.  Цей Порядок визначає механізм придбання  Міноборони, МВС, МНС, СБУ, Управлінням державної охорони, Адміністрацією Держприкордонслужби, Держкомнацміграції, Головним управлінням внутрішніх військ МВС, Державним департаментом з питань виконання покарань, НКАУ, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями житла на вторинному ринку для військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу МНС, кримінально-виконавчої системи та органів внутрішніх справ, депортованих кримських татар та осіб інших національностей, які були депортовані з території України, за рахунок передбачених на відповідні цілі коштів державного бюджету та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

  2. Для цілей цього Порядку вторинний ринок житла — житлові будинки, їх частини, квартири державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також ті, що належать юридичним та фізичним особам на праві приватної власності.

  3. Придбання житла здійснюється в порядку, передбаченому Законом України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

  Учасники процедури закупівлі до тендерної пропозиції додають документи, які підтверджують:

  рішення власника житла на його продаж (у разі коли учасник процедури закупівлі є представником власника житла);

  той факт, що запропоноване до продажу житло не перебуває під арештом, у заставі, стосовно нього не укладено договорів дарування, оренди;

  відсутність в учасника процедури закупівлі як платника податків заборгованості із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів).

  Житло, що пропонується до продажу, повинно відповідати санітарним та технічним вимогам.

  4. Вартість житла визначається виходячи з вартості 1 кв. метра його загальної площі, яка не може перевищувати опосередкованої вартості будівництва житла за даними Міністерства архітектури та будівельної політики Автономної Республіки Крим, управлінь капітального будівництва обласних, Севастопольської міської держадміністрацій і Головного управління житлового забезпечення Київської міської держадміністрації у відповідному населеному пункті на час його придбання.

  Під час визначення загальної вартості житла враховуються витрати органів, зазначених у пункті 1 цього Порядку, пов’язані з переоформленням права власності на нього та сплатою всіх передбачених законодавством податків і зборів (обов'язкових платежів).

  5. Придбане житло надається відповідним категоріям громадян у порядку черговості згідно з нормами житлового законодавства.

  6. Контроль за цільовим використанням коштів державного бюджету та субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам здійснюється у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України.

  _________________