• In English

  • ЗАТВЕРДЖЕНО
    постановою Кабінету Міністрів України
    від 27 лютого 2007 р. № 296

    ПОРЯДОК
     використання у 2007 році коштів державного бюджету
    для здійснення заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків
    Чорнобильської катастрофи


    1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2007 році коштів, передбачених МНС у державному бюджеті  за такими програмами (далі — бюджетні кошти):

    Інформування громадськості з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та цивільного захисту населення;

    Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;

    Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення;

    Наукове забезпечення робіт та інформаційні системи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

    2. Головним розпорядником бюджетних коштів є МНС, розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації.

    3. Операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, проводяться відповідно до Порядку обслуговування державного бюджету за видатками, затвердженого Державним казначейством.

    4. Закупівля товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти проводиться відповідно до Закону України “Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти”.

    5. Бюджетні кошти спрямовуються:

    1) за програмою “Інформування громадськості з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та цивільного захисту населення” — на здійснення заходів, передбачених Програмою робіт з інформування громадськості з питань ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та цивільного захисту населення, затвердженою МНС;

    2) за програмою “Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкологічних захворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” — на:

    комплексне медико-санітарне забезпечення важкохворих та лікування онкологічно хворих громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (далі — громадяни), у лікувальних закладах України із застосуванням дорогих медичних технологій на підставі договорів та розрахунків витрат зазначених закладів;

    придбання ліків, витратних матеріалів, реактивів, інструментів для стаціонарів спеціалізованих лікувальних закладів, що надають медичну допомогу громадянам, згідно з розподілом коштів, затвердженим МНС на підставі заявок МВС, СБУ, Академії медичних наук, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій;

    утримання центрів соціально-психологічної реабілітації громадян згідно з планами використання бюджетних коштів, затвердженими Київською та Житомирською облдержадміністраціями за погодженням з МНС;

    фінансування діяльності центральної та регіональних міжвідомчих експертних комісій по встановленню причинного зв’язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих факторів внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС згідно з планами використання бюджетних коштів, затвердженими МОЗ за погодженням з МНС;

    забезпечення ведення Державного реєстру осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, згідно з планами використання бюджетних коштів, затвердженими МОЗ за погодженням з МНС;

    3) за програмою “Радіологічний захист населення та екологічне оздоровлення території, що зазнала радіоактивного забруднення” — на:

    здійснення контролю за рівнем радіоактивного забруднення продуктів харчування, сільськогосподарської і лісової продукції;

    виконання заходів з реабілітації території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи;

    виконання заходів з дозиметричного моніторингу системи радіаційного контролю;

    підготовку, перепідготовку і підвищення кваліфікації спеціалістів з питань радіаційної безпеки населення та навколишнього середовища;

    4) за програмою “Наукове забезпечення робіт та інформаційні системи щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи” — на:

    утримання Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф;

    фінансування науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт та робіт, пов’язаних із створенням науково-технічної продукції.

    Оплата робіт здійснюється на підставі платіжних доручень та підтвердних документів шляхом перерахування бюджетних коштів з реєстраційного рахунка МНС на поточні рахунки виконавців робіт.

    6. МНС затверджує плани заходів за бюджетними програмами, зазначеними у пункті 1 цього Порядку, разом з поквартальними результативними показниками їх виконання та подає Мінфіну.

    Інформацію щодо виконання поквартальних результативних показників МНС подає Мінфіну у тижневий строк після завершення звітного кварталу та за результатами виконання показників за одинадцять місяців.

    МНС проводить щокварталу аналіз відповідності виконання зазначених показників обсягам фінансування, про що інформує у триденний строк після його проведення Мінфін.

    У разі невиконання зазначених показників виділення коштів МНС за бюджетною програмою зупиняється та утворюється комісія, яка розглядає питання щодо доцільності продовження фінансування, про рішення якої МНС письмово повідомляє у триденний строк Мінфін.

    7. Складення і подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

    _____________________