• In English

 • ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України


  від 31 березня 2004 р. №411

  ПОЛОЖЕННЯ
  про Державний реєстр лікарських засобів

  1. Державний реєстр лікарських засобів (далі — Реєстр) містить відомості про лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в Україні.

  2. Реєстр ведеться з метою забезпечення:

  ідентифікації суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють виробництво та реалізацію лікарських засобів на професійній основі з дотриманням відповідних стандартів та правил у цій сфері;

  організації статистичних спостережень у сфері обігу лікарських засобів;

  взаємодії на єдиних методичних засадах з базами даних інших центральних органів виконавчої влади;

  гласності та відкритості інформації про суб’єкти підприємницької діяльності.

  3. Веде Реєстр Державна служба лікарських засобів і виробів медичного призначення (далі — Державна служба).

  4. До Реєстру вносяться відомості про торговельне, міжнародне непатентоване та синонімічне найменування лікарського засобу; його виробника; хімічну назву та склад, фармакологічну дію та фармакотерапевтичну групу, показання, протипоказання, запобіжні заходи, взаємодію з іншими лікарськими засобами, та побічну дію; форму випуску, спосіб застосування та дози, умови і строки зберігання та умови відпуску; дату і номер наказу МОЗ про реєстрацію та перереєстрацію, строк дії реєстрації, повну (тимчасову) заборону застосування та виключення з Реєстру.

  Державна служба вносить до Реєстру відомості про лікарський засіб на підставі наказу МОЗ про державну його реєстрацію.

  5. Реєстр ведеться у вигляді журналу за формою, встановленою МОЗ, з пронумерованими сторінками, прошнурованого та скріпленого печаткою Державної служби, а також на електронних носіях.

  6. Виключення лікарського засобу з Реєстру здійснюється Державною службою у зв’язку із закінченням строку дії його державної реєстрації або на підставі наказу МОЗ про повну (тимчасову) заборону застосування.

  У разі виключення, заборони чи перереєстрації лікарського засобу у Реєстрі робиться відповідний запис.

  _____________________