• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  І НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 23 березня 2004 р. № 359

  Київ

  Деякі питання, пов’язані із справлянням
  податку на додану вартість

   

  Відповідно до пункту 3.2 статті 3 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, Закону України “Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” та Указу Президента України від 1 березня 2004 р. № 259 “Про окремі поточні рахунки для справляння податку на додану вартість та обороту коштів податку” Кабінет Міністрів України і Національний банк України постановляють:

   

  1. Затвердити Порядок справляння до державного бюджету податку на додану вартість та обороту коштів податку через окремі поточні та/або реєстраційні рахунки платників цього податку із спеціальним режимом їх використання (далі – Порядок), що додається.

   

  2. Установити, що:

   

  окремі поточні та реєстраційні рахунки платників податку на додану вартість (далі – окремі поточні та/або реєстраційні рахунки) відкриваються в установленому порядку в установах банків та в органах Державного казначейства і використовуються виключно для здійснення розрахунків з податку на додану вартість між суб’єктами господарювання, а також з державним і місцевими бюджетами, у тому числі пов’язаних з відшкодуванням податку на додану вартість;

   

  розрахунки з податку на додану вартість здійснюються з 1 квітня 2004 р. виключно через окремі поточні та/або реєстраційні рахунки.

   

  3. Державній митній службі забезпечити до 31 березня 2004 р. відкриття окремих поточних та/або реєстраційних рахунків для зарахування сум податку на додану вартість за операціями з імпорту товарів, які після митного оформлення цих товарів підлягають перерахуванню до державного бюджету.

   

  4. Рекомендувати установам банків відкривати окремі поточні рахунки на безоплатній основі.

   

  5. Державному казначейству затвердити до 1 квітня 2004 р. порядок відкриття в його органах окремих реєстраційних рахунків та обороту коштів через ці рахунки.

   

  6. Державній податковій адміністрації:

   

  внести зміни до форми податкової декларації, якими передбачити зазначення відомостей про оборот коштів на окремих поточних та/або реєстраційних рахунках;

   

  узагальнювати за результатами перевірок інформацію про дотримання платниками податку на додану вартість положень Порядку.

   

  7. Державній податковій адміністрації, Державному казначейству внести у місячний строк до власних нормативно-правових актів зміни, що випливають з цієї постанови, передбачивши в них, зокрема, що другий примірник податкової декларації, поданої платником податку, який здійснює операції з вивезення (пересилання) товарів власного виробництва за межі митної території України (експорт) за прямими договорами, має право відповідно до закону на відшкодування податку на додану вартість з державного бюджету, обсяг експортних операцій якого за минулий рік становить не менш як 250 млн. гривень, а балансова вартість основних фондів –  не менш як 100 млн. гривень, повертається йому з відміткою органу державної податкової служби про прийняття декларації не пізніше ніж наступного робочого дня і є підставою для відшкодування податку на додану вартість.

   

  8. Державній податковій адміністрації, Державному казначейству та Державній митній службі разом з Національним банком запровадити обмін інформацією про оборот коштів через окремі поточні та/або реєстраційні рахунки і щокварталу подавати Кабінетові Міністрів України узагальнену інформацію та у разі потреби пропозиції щодо вдосконалення Порядку.

   

  9. Міністерству фінансів, Міністерству економіки та з питань європейської інтеграції, Державній податковій адміністрації, Державній митній службі та Державному казначейству підготувати до 1 липня 2004 р. пропозиції щодо внесення змін до Закону України “Про податок на додану вартість” з метою зниження ставки податку на додану вартість, а також до інших актів законодавства в частині удосконалення порядку справляння цього податку.

   

  10. Визнати такими, що втратили чинність:

   

  пункт 2 змін, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від     5 червня 2000 р. № 892, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 березня 2002 р. № 270 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 11, ст. 509);

   

  розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 березня 2002 р. № 105 “Про заходи щодо забезпечення надходжень до державного бюджету податку на додану вартість від учасників оптового ринку електроенергії” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 11, ст. 524);

   

  розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 березня 2002 р. № 106 “Про заходи щодо забезпечення надходження до державного бюджету податку на додану вартість за спожитий природний газ” (Офіційний вісник України,   2002 р., № 11, ст. 525).

   

   

  Прем’єр-міністр України

  Голова
  Національного банку України

   

   

  В. ЯНУКОВИЧ

  С. ТІГІПКО

   

   

   

   

  Інд.34