• In English

 • ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 12 липня 2006 р. № 956

   

  ПОРЯДОК
  призначення і виплати державної соціальної допомоги

  на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського

  піклування, які перебувають під опікою (піклуванням) або у

  відповідних закладах, за принципом “гроші ходять за дитиною”
  в умовах експерименту

   

  Загальна частина

  1. Цей Порядок визначає умови проведення експерименту з призначення і виплати державної соціальної допомоги (далі — соціальна допомога) на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі — діти), які перебувають під опікою (піклуванням) або у закладах для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (далі — заходи) згідно з додатком.

  2. Соціальна допомога  призначається і виплачується опікунам (піклувальникам) або перераховується закладам.

  3. Соціальна допомога призначається і виплачується управліннями праці та соціального захисту населення районних держадміністрацій, структурними підрозділами з питань праці і соціального захисту населення виконавчих органів міських рад за місцем проживання (перебування) дітей (далі — уповноважені органи).

  4. Служби у справах неповнолітніх готують документи, необхідні для призначення соціальної допомоги, і передають їх уповноваженим органам.

  Зазначені документи зберігаються протягом п’яти років після припинення виплати соціальної допомоги.

  Призначення соціальної допомоги

  5. Уповноважені органи призначають соціальну допомогу за заявою встановленого зразка, що подається опікуном (піклувальником) або керівником закладу, в якому перебуває дитина, на підставі:

  рішення районної держадміністрації, виконавчого органу міської ради про встановлення опіки (піклування) над дитиною або про влаштування дитини до закладу;

  довідки про перебування дитини у закладі;

  довідки про розмір аліментів, що видається органом державної виконавчої служби;

  довідки з місця навчання дитини про розмір стипендії;

  довідки про розмір пенсії, державної допомоги, що виплачується дитині;

  інші документи, необхідні для вирішення питання щодо призначення і виплати соціальної допомоги.

  У разі несплати батьками  аліментів уповноважений орган призначає соціальну допомогу без урахування розміру аліментів.

  6. Соціальна допомога призначається до досягнення дітьми
  18-річного віку з місяця надходження заяви про її призначення.

  У разі коли діти навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах IIV рівня акредитації, соціальна допомога призначається з місяця надходження заяви про її призначення до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не пізніше ніж до досягнення ними 23-річного віку.

  7. Уповноважений орган подає щомісяця службам у справах неповнолітніх інформацію про призначення і виплату соціальної допомоги чи припинення її виплати у порядку, встановленому Мінсім’ямолодьспортом за погодженням з Мінпраці.

  Розмір соціальної допомоги

  8. Розмір соціальної допомоги до досягнення дітьми 18-річного віку становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку, а для дітей віком від 18 до 23 років, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах IIV рівня акредитації, — два прожиткових мінімуми для працездатних осіб.

  У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державна допомога, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром призначених пенсії, аліментів, стипендії, державної допомоги за попередній повний місяць, що діють на день надходження заяви про призначення соціальної допомоги.

  З дати затвердження нового розміру прожиткового мінімуму розмір соціальної допомоги перераховується без додаткового звернення опікуна (піклувальника) або керівника закладу, в якому перебуває дитина.

  Виплата соціальної допомоги

  9. Соціальна допомога виплачується уповноваженим органом через визначені в установленому порядку банківську установу або державне підприємство поштового зв’язку за місцем проживання (перебування) дитини.

  10. Соціальна допомога щомісяця не пізніше 20 числа виплачується на підставі платіжних документів, що готуються уповноваженим органом, опікуну (піклувальнику) або закладу державним підприємством поштового зв’язку або перераховується на особовий рахунок опікуна (піклувальника) в банківській установі за його вибором чи на рахунок закладу, в якому перебуває дитина.

   

  Витрати, пов’язані з виплатою соціальної допомоги

  11. Витрати, пов’язані з виплатою соціальної допомоги банківською установою і державним підприємством поштового зв’язку, здійснюються уповноваженим органом за рахунок бюджетних коштів.

  12. Бюджетні кошти, передбачені для виплати соціальної допомоги, передаються в установленому порядку як субвенція до бюджету Київської області.

  13. Державне казначейство перераховує щомісяця суми субвенції на рахунок бюджету Київської області, відкритий в органах Державного казначейства, згідно з розписом державного бюджету та на виконання зобов’язань, прийнятих уповноваженим органом.

  14. Київська облдержадміністрація здійснює розподіл субвенції між бюджетами районів, міст обласного значення на підставі розрахункових даних про витрати, пов’язані з виплатою соціальної допомоги, поданих службою у справах неповнолітніх Київської облдержадміністрації.

  Головне управління Державного казначейства в Київській області перераховує щомісяця на підставі платіжних документів, що готуються Київською облдержадміністрацією, відповідні кошти на рахунки районних бюджетів, бюджетів міст обласного значення, відкриті в органах Державного казначейства, за відповідними кодами бюджетної класифікації.

  15. Райдержадміністрації та виконавчі органи міських рад перераховують отримані субвенції на рахунки уповноважених органів, відкриті в органах Державного казначейства, за відповідними кодами бюджетної класифікації.

  16. На підставі платіжних документів, що готуються уповноваженим органом, орган Державного казначейства перераховує кошти опікуну (піклувальнику) через державне підприємство поштового зв’язку або на особовий рахунок опікуна (піклувальника) в банківській установі за його вибором чи на рахунок закладу.

  17. Суми субвенцій, не використаних протягом бюджетного періоду розпорядниками коштів місцевих бюджетів усіх рівнів за призначенням, перераховуються в останній робочий день бюджетного року органами Державного казначейства до державного бюджету.

  Фінансова звітність, контроль і відповідальність

  18. Складення та подання фінансової звітності про використання бюджетних коштів здійснюється в установленому законодавством порядку.

  19. Контроль за цільовим використанням бюджетних коштів, спрямованих на виплату соціальної допомоги, здійснюється службами у справах неповнолітніх та уповноваженими органами шляхом проведення моніторингу виплати  соціальної допомоги, вибіркового обстеження матеріального становища окремих сімей опікунів (піклувальників) та фінансового стану закладів.

  20. Відповідальність за цільове використання бюджетних коштів, спрямованих на виплату соціальної допомоги, несуть уповноважені органи та керівники закладів.

  _____________________  Додаток
  до Порядку

  ПЕРЕЛІК
  закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського
  піклування, в яких проводиться експеримент

  Дитячий будинок-інтернат для дітей-інвалідів (хлопчиків) другого профілю, м. Біла Церква

  Кризовий центр соціально-психологічної допомоги, м. Узин

  Дитячі будинки:

  “Барвінок”, смт Макарів

  “Берегиня”, м. Бориспіль

  “Веселка”, с. Нове Залісся Бородянського району

  “Віночок”, м. Яготин

  “Гніздечко”, смт Іванків

  “Горобинка”, смт Гребінки Васильківського району

  “Джерельце”, с. Чубинське Бориспільського району

  “Любисток”, с. Нові Петрівці Вишгородського району

  “Материнка”, м. Біла Церква

  “Надія”, м. Сквира

  “Надія”, м. Тараща

  “Надія”, с. Мокрець Броварського району

  “Оберіг”, м. Богуслав

  “Пролісок”, с. Вовчків Поліського району

  “Родина”, м. Боярка Києво-Святошинського району

  “Родина”, с. Сезенків Баришівського району

  “Світанок”, м. Березань

  “Світанок”, с. Красилівка Ставищенського району

  “Сонечко”, м. Васильків

  “Сонечко”, с. Бурти Кагарлицького району

  “Сонячний”, с. Жукин Вишгородського району

  “Чебурашка”, смт Рокитне

  “Юрасик”, с. Циблі Переяслав-Хмельницького району

  у населених пунктах:

  с. Стрітівка Кагарлицького району

  м. Тетієв

  м. Славутич

  м. Фастів

  Центри соціально-психологічної реабілітації дітей:

  “Злагода”, м. Біла Церква

  “Любисток”, м. Бровари

  с. Ємчиха Миронівського району

  с. Стара Орлиця Згурівського району

  _____________________