• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

   

  ПОСТАНОВА

  від 31 травня 2006 р. № 784

  Київ

   

  Про заходи щодо реалізації
  Закону України “Про виконання рішень та
  застосування практики Європейського
  суду з прав людини”


   

  Відповідно до Закону України “Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини” та Указу Президента України від 25 червня 2002 р. № 581 “Про Порядок здійснення захисту прав та інтересів України під час розгляду справ у закордонних юрисдикційних органах” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Покласти на Міністерство юстиції функції органу, відповідального за забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини та виконання його рішень.

  2. Перейменувати посаду Уповноваженого у справах дотримання Конвенції про захист прав і основних свобод людини на посаду Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

  3. Установити, що:

  представництво України в Європейському суді з прав людини у разі розгляду питань дотримання нею Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та звітування про хід виконання рішень Європейського суду з прав людини у справах проти України здійснюється в установленому порядку Міністерством юстиції через Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини;

  Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини призначає на посаду та звільняє з посади Кабінет Міністрів України за поданням Міністра юстиції. За умовами оплати праці, матеріально-побутового та іншого забезпечення Уповноважений прирівнюється до посади заступника міністра.

  4. Затвердити Положення про Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, що додається.

  5. Міністерству юстиції подавати щороку в січні Кабінетові Міністрів України звіт про результати діяльності Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

  6. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  7. Визнати такими, що втратили чинність, рішення Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  8. Міністерству закордонних справ передбачити введення у штатний розпис Постійного представництва України при Раді Європи посади для представника Міністерства юстиції.

  9. Міністерству внутрішніх справ, Міністерству фінансів, Міністерству закордонних справ, Міністерству оборони, Міністерству палива та енергетики, Міністерству вугільної промисловості, Міністерству охорони здоров’я, Державному комітетові у справах національностей та міграції, Державній судовій адміністрації, Державному департаменту з питань виконання покарань, Службі безпеки та Фонду державного майна визначити протягом одного місяця з числа заступників керівника органу посадову особу, відповідальну за організаційне та інформаційне забезпечення  представництва України в Європейському суді з прав людини та виконання його рішень, і повідомити про це Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини.

  Запропонувати Верховному Суду України, Генеральній прокуратурі України та Центральній виборчій комісії визначити посадових осіб з числа заступників керівників зазначених органів для сприяння ефективному здійсненню заходів щодо забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини та виконання його рішень.

  10. Погодитися з пропозицією Міністерства юстиції щодо збільшення з 1 січня 2007 р. граничної чисельності працівників його центрального апарату на 35 осіб для забезпечення представництва України в Європейському суді з прав людини та виконання його рішень.

  11. Ця постанова набирає чинності з дня опублікування, крім пунктів 1 і 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених цією постановою, які набирають чинності через два місяці після набрання чинності цією постановою.

   

  Прем’єр-міністр України                                                           Ю. ЄХАНУРОВ

   

  Інд. 31