• In English

  • ЗАТВЕРДЖЕНО
    постановою Кабінету Міністрів України
    від 10 грудня 2003 р.  № 1904

    ПОРЯДОК
    використання коштів державного бюджету, що
     спря­мовуються на придбання вітчизняної техніки
    і обладнання для агропромислового комплексу на
    умовах фінансового лізингу та заходи по операціях
    фінансового лізингу




    1. Забезпечення сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та господарювання та інших суб’єктів підприємницької діяльності агропромислового комплексу (далі — лізингоодержувачі) технікою і обладнан­ням вітчизняного виробництва (далі — техніка) на умо­вах фінансово­го лізингу за рахунок коштів дер­жав­но­го бюджету здійснюється на підставі до­говорів фінансового лізин­гу, ук­ла­дених між НАК “Украгролізинг” (далі — Компанія), її дочірніми підприємствами та філіями від імені Компанії (далі — лі­зин­го­дав­ці) і лізингоодержу­вачами.

    2. Мінагрополітики щороку станом на 1 січня на підставі замовлень лізинго­­одержувачів скла­дає зведену потребу в техніці та на конкурсних засадах визначає перелік техніки, закупівля якої фінан­­сується за рахунок кош­тів державного бюджету.

    3. Джерелом фінансування закупівлі техніки для її передачі у користуван­ня на умовах фінансового лізингу та заходів по операціях фінансового лізин­гу є передбачені у державному бюджеті на цю мету кошти, які використовуються на умовах поворотності згідно з укладеними договорами.

    4. Видатки на придбання техніки для її передачі у користуван­ня на умовах фінансового лізингу та заходи по опе­ра­ціях фінансового лізин­гу прова­дяться відповідно до порядку касового виконання Державного бюджету України за ви­дат­ками.

    5. Використання коштів державного бюджету для прид­бан­ня тех­­ні­­ки для її передачі у користування на умовах фінансового лізингу та за­ходи по опе­раціях фінансового лізингу здійс­ню­ється шляхом:

    укладення договорів поставки (купівлі-продажу) між лізинго­дав­цем та заводом-виготовлювачем або поста­ча­ль­ником техніки;

    укладення договорів фінансового лізингу між лізин­го­­давцем і лізингоодер­жувачем.

    Перерахування коштів Компанією заводу-виготовлювачу або постачальнику техніки здійснюється у та­ких розмірах:

    до 50 відсотків вартості техніки оплачується за наяв­нос­ті в Компанії договорів поставки (купівлі-про­дажу) та замовлень лізингоодержувачів;

    решта коштів за техніку, передану лізинго­одер­жу­вачу, опла­­чу­є­ться після укладення акта приймання-пе­ре­да­чі техніки лізин­го­дав­цем, лізингоодер­жу­ва­чем та заводом-виготовлювачем або пос­та­ча­ль­ни­ком техніки у строки, визначені договором поставки.

    6. За користування технікою лізин­го­одержувачі вносять плату (лізингові платежі). Ця плата складається із суми на відшкодування частини вартості техніки, та суми, що виплачується як ви­на­го­ро­да лізингодавцю за передану у лі­зинг техніку за договором фінан­со­вого лізингу, яка не може перевищувати 10 відсотків її невідшкодованої вартості.

    Кошти, що надходять як поворотні лізингові платежі від лізин­го­вих опе­ра­цій за рахунок бюджетного фінансування у частині від­шко­ду­ван­ня вартос­ті тех­ні­ки, лізингодавці у триденний строк перераховують на рахунки, від­кри­ті в органах Державного казначейства.

    Кошти, що надходять від лізингоодержувачів як винагорода за передану в лізинг техніку, ви­ко­рис­то­вую­ть­ся Компанією згідно з кошторисом.

    Взає­мо­роз­ра­хунки за лізинговими платежами можуть здійснюватися відповідно до умов договору з урахуванням частини 2 статті 7 Закону України “Про лізинг” із спрямуванням виручених коштів за на­прямами, визначеними абзацами другим і третім цього пункту.

    7. Витрати на утримання переданої в лізинг техніки, пов’язані з її експлу­а­та­цією, страхуванням, технічним обслуговуванням та ремонтом у післяга­ран­тій­ний період, провадяться за рахунок лі­зин­го­одер­жу­вачів.

    8. Компанія забезпечує облік та відображає у своєму бухгалтерському балансі кошти, що надходять на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету як поворотні лізингові платежі, та обсяги фінансування лізингових операцій.

    9. Звіт про використання коштів державного бюджету, що спрямовуються на придбання техніки, Компанія подає головному розпоряднику коштів щомісяця до 10 числа, що настає за звітним періодом.

    10. Контроль за використанням коштів державного бюджету, що спрямовуються на прид­­бання техніки на умовах фінансового лізингу та заходи по операціях фінан­­со­во­го лізингу, здійснюється уповноваженими на це органами від­по­від­но до за­ко­но­дав­ства.

     

    ___________________