• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

   

  ПОСТАНОВА

  від 29 березня 2006 р. № 377

  Київ

   

  Деякі питання здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів

   

  Відповідно до пункту 14.7 статті 14 Закону України “Про платіжні системи та переказ грошей в Україні” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити умови переведення торгівців, що провадять господарську діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів в оплату за продані товари (надані послуги), що додаються.

  2. Установити, що приймання спеціальних платіжних засобів в оплату за продані товари (надані послуги) не є обов’язкове (крім нафтопродуктів, що реалізуються на автозаправних станціях) для торгівців, що провадять господарську діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, якщо річний обсяг розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) не перевищує 5 млн. гривень.

  У разі коли обсяг розрахункових операцій з початку року досягає 5 млн. гривень, торгівці, що провадять господарську діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, переводяться на обов’язкове приймання спеціальних платіжних засобів протягом одного місяця після визначення такого обсягу.

  3. Звільнити від обов’язкового приймання спеціальних платіжних засобів в оплату за продані товари (надані послуги) закриті заклади громадського харчування, які організовують харчування певного контингенту споживачів, зокрема особового складу Збройних Сил та інших військових формувань, студентів, учнів та викладачів вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх навчальних закладів, працівників промислових підприємств.

  4. Міністерству промислової політики вжити заходів для забезпечення виробництва платіжних терміналів з метою здійснення розрахунків з використанням спеціальних платіжних засобів.

  5. Рекомендувати Національному банку розглянути питання щодо можливості встановлення банками комісійної винагороди за обслуговування торгівців, що провадять господарську діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, у розмірі, що не перевищує 2 відсотків суми товарів (послуг), проданих (наданих) з використанням спеціальних платіжних засобів.

   

  Прем’єр-міністр України                                               Ю. ЄХАНУРОВ

   

  Інд.34