• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  Від 27 грудня 2005 р. № 1293

  Київ

  Про збільшення розмірів пенсії деяким категоріям громадян,
  які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

  З метою здійснення подальших заходів щодо диференціації розмірів пенсій Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Збільшити розмір пенсії, призначеної відповідно до статті 54 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” (далі — Закон):

  у 3,5 раза — пенсію по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році та пенсію у зв’язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи членам їх сімей;

  у 2,5 раза — пенсію по інвалідності учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1987 — 1990 роках, громадянам, евакуйованим у 1986 році із зони відчуження, та пенсію у зв’язку із втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи членам їх сімей.

  Збільшення розміру пенсії здійснюється без урахування передбачених законодавством надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством.

  2. Установити, що:

  1) мінімальний розмір пенсії, передбачений частиною четвертою статті 54 Закону, не може бути нижчим:

  для інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, I групи — 540 гривень, II групи — 500 гривень, III групи — 467 гривень;

   для інших інвалідів, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою, I групи — 440 гривень, II групи — 400 гривень, III групи — 370 гривень;

  2) розмір пенсії громадянам, які подають заяву щодо її призначення відповідно до статті 54 Закону, визначається з урахуванням цієї постанови.

  3. Пенсійному фонду України забезпечити проведення з дня набрання чинності цією постановою перерахунку пенсії за матеріалами пенсійної справи громадянам, що отримують пенсію відповідно до статті 54 Закону, а також особам, яким раніше призначено пенсію згідно із зазначеною статтею Закону і які на даний час отримують пенсію відповідно до інших законів (згідно з їх заявою).

   4. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2006 року.

  Прем’єр-міністр України      Ю. ЄХАНУРОВ

  Інд.33