• In English
 • Урядовий документ ухвалено для забезпечення проведення логічного та арифметичного контролю декларацій, модернізації програмно-апаратного комплексу інформаційно-телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування". Також документ дозволить проведення аудиту роботи Реєстру, вжиття заходів щодо автоматизованого обміну даними з іншими державними реєстрами та інформаційними базами даних тощо.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 8 листопада 2017 р. № 787-р

  Київ

  Про затвердження плану заходів з впровадження
  системи проведення логічного та арифметичного
  контролю декларацій та модернізації програмно-
  апаратного комплексу інформаційно-телекомунікаційної
  системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб,
  уповноважених на виконання функцій держави
  або місцевого самоврядування”

  1. Затвердити план заходів з впровадження системи проведення логічного та арифметичного контролю декларацій та модернізації програмно-апаратного комплексу інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” згідно з додатком.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, визначеним виконавцями плану заходів, затвердженого цим розпорядженням:

  забезпечити виконання плану заходів;

  подавати щомісяця до 15 числа Національному агентству з питань запобігання корупції інформацію про стан виконання плану заходів для її узагальнення і подання до 30 числа Кабінетові Міністрів України;

  розробити і подати на розгляд Кабінету Міністрів України у разі потреби проекти нормативно-правових актів, необхідних для виконання плану заходів.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

                           В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 29

   

      

   

   

  Додаток
  до розпорядження Кабінету Міністрів України
  від 8 листопада 2017 р. № 787-р

  ПЛАН
  заходів з впровадження системи проведення логічного та
  арифметичного контролю декларацій та модернізації програмно-
  апаратного комплексу інформаційно-телекомунікаційної системи
  “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених
  на виконання функцій держави або місцевого самоврядування”
  1. Погодити технічне завдання на доопрацювання за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги та розширення функціональних можливостей системи проведення логічного та арифметичного контролю декларацій (далі — система), вдосконалити систему відповідно до технічного завдання.

  Національне агентство з питань запобігання корупції (далі — Національне агентство).

  Листопад 2017 року.

  2. Передати програмне забезпечення системи від Програми розвитку ООН (ПРООН) до Національного агентства на позабалансовий облік.

  Національне агентство.

  Листопад 2017 року.

  3. Підготувати документи для проведення експертизи програмних засобів, які здійснюють функції з технічного захисту інформації, що міститься в системі, та подати їх до Адміністрації Держспецзв’язку.

  Національне агентство,
  Адміністрація Держспецзв’язку.

  Листопад 2017 року.

  4. Забезпечити отримання позитивного експертного висновку за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги, погодити з Адміністрацією Держспецзв’язку питання щодо розміщення програмного забезпечення системи у захищеному середовищі та завантаження до неї даних з інформаційно-телекомунікаційної системи “Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування” (далі — Реєстр).

  Національне агентство,
  Адміністрація Держспецзв’язку.

  Листопад — грудень 2017 року.

  5. Забезпечити приймання-передачу програмного забезпечення системи та необхідної документації від ПРООН до Національного агентства.

  Національне агентство.

  Після отримання позитивного експертного висновку.

  6. Розробити та затвердити протоколи автоматизованого обміну між Реєстром і такими державними реєстрами та інформаційними базами даних:

  Державним реєстром речових прав на нерухоме майно;

  Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань;

  Державним реєстром обтяжень рухомого майна;

  Державним реєстром актів цивільного стану громадян;

  Єдиним реєстром довіреностей;

  Спадковим реєстром.

  Національне агентство,
  Мін’юст, Адміністрація Держспецзв’язку,
  Державне агентство з питань
  електронного урядування.


  Протягом трьох місяців після прийняття змін до законодавчих актів;

  Єдиним державним реєстром МВС.

  Національне агентство,
  МВС, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 р.;

  інформаційними ресурсами ДФС.

  Національне агентство, Мінфін, ДФС, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 р.;

  Державним судновим реєстром та Судновою книгою України.

  Національне агентство, Укртрансбезпека, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 р.;

  Державним реєстром цивільних повітряних суден.

  Національне агентство, Державіаслужба, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 р.;

  Реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

  Національне агентство, Пенсійний фонд України, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 р.;

  Державним земельним кадастром.

  Національне агентство, Держгеокадастр, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 р.;

  інтегрованою інформаційно-телекомунікаційною системою щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які переміщуються через державний кордон (система “Аркан”).

  Національне агентство, Адміністрація Держприкордонслужби, Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 р.;

  загальнодоступною інформаційною базою даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

  інформаційним масивом адміністративних даних та інформацією, що подається у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

  Національне агентство, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку, Державне агентство з питань електронного урядування.

  Листопад 2017 р. — березень 2018 року.

  7. Забезпечити інтеграцію Реєстру до системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних реєстрів для автоматизації та технологічного забезпечення обміну електронними даними з державних електронних інформаційних ресурсів.

  Національне агентство, Державне агентство з питань електронного урядування, Адміністрація Держспецзв’язку.

  Грудень 2018 року.

  8. Вжити заходів до розроблення та впровадження регламентів взаємодії акредитованих центрів сертифікації ключів з Реєстром.

  Національне агентство, Мін’юст, Адміністрація Держспецзв’язку, акредитовані центри сертифікації ключів (за згодою).

  Листопад — грудень 2017 року.

  9. Привести комплексні системи захисту інформації у відповідність з нормативними документами у сфері захисту інформації, забезпечення  автоматизованого обміну інформацією з Реєстру шляхом внесення відповідних змін та/або створення комплексних систем захисту інформації.

  Мін’юст, Державне агентство з питань електронного урядування, МВС, Укртрансбезпека, ДФС, Державіаслужба, Пенсійний фонд України,  Держгеокадастр, Адміністрація Держприкордонслужби, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (за згодою), акредитовані центри сертифікації ключів (за згодою), Адміністрація Держспецзв’язку, Мінфін, Національне агентство.

  Листопад 2017 р. — травень 2018 року.

  10. Провести аудит роботи Реєстру із залученням незалежних фахівців, його модернізацію та розширення прикладного програмного забезпечення, у тому числі розробити необхідну документацію, вжити заходів до автоматизованого обміну з іншими державними реєстрами та інформаційними базами даних.

  Національне агентство, Адміністрація Держспецзв’язку, Мін’юст, Державне агентство з питань електронного урядування, МВС, Укртрансбезпека, Державіаслужба, Пенсійний фонд України,  Держгеокадастр, Адміністрація Держприкордонслужби, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (за згодою), акредитовані центри сертифікації ключів (за згодою), Мінфін.

  Листопад 2017 р. — вересень 2018 року.

  11. Створити та провести атестацію комплексної системи захисту інформації, що міститься в Реєстрі.

  Національне агентство, Адміністрація Держспецзв’язку.

  Грудень 2018 року.

  _____________________