• In English
  • Уряд вніс зміни до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги. Рішенням запроваджено механізм реалізації положень міжнародних договорів України щодо відкриття представництв донорських установ, зокрема процедури реєстрації таких представництв в Україні. Прийняті зміни дозволять виконати зобов'язання за міжнародними договорами нашої держави та забезпечити подальший розвиток співробітництва з донорами міжнародної технічної допомоги.


    КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

    ПОСТАНОВА

    від 25 жовтня 2017 р. № 807

    Київ

    Про внесення змін до Порядку залучення,
    використання та моніторингу міжнародної
    технічної допомоги

    Кабінет Міністрів України постановляє:

    1. Внести до Порядку залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2002 р. № 153 “Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги” (Офіційний вісник України, 2002 р., № 8, ст. 340; 2007 р., № 52, ст. 2106; 2011 р., № 4, ст. 213, № 99, ст. 3602; 2012 р., № 52, ст. 2088; 2013 р., № 68, ст. 2492; 2015 р., № 64, ст. 2121; 2017 р., № 24, ст. 674, № 76, ст. 2328), зміни, що додаються.

    2. Ця постанова набирає чинності з дня, наступного за днем її опублікування.

    Прем’єр-міністр України                                                   В. ГРОЙСМАН

    Інд. 27

     

     



    ЗАТВЕРДЖЕНО
    постановою Кабінету Міністрів України
    від 25 жовтня 2017 р. № 807

    ЗМІНИ,
    що вносяться до Порядку залучення, використання
    та моніторингу міжнародної технічної допомоги

    1. Абзац перший пункту 1 після слів “(юридичних осіб — нерезидентів)” доповнити словами “, реєстрації представництва донорської установи в Україні”.

    2. У пункті 2:

    1) абзац другий після слів “яких належить” доповнити словами “формування та/або”;

    2) доповнити пункт після абзацу дев’ятого новим абзацом такого змісту:

    “представництво донорської установи — це представництво іноземної організації незалежно від його назви (бюро, агентство, офіс тощо), метою діяльності якого є здійснення представництва інтересів донорської установи, координація міжнародної технічної допомоги, що надається Україні такою установою;”.

    У зв’язку з цим абзаци десятий — п’ятнадцятий вважати відповідно абзацами одинадцятим — шістнадцятим.

    3. Доповнити Порядок розділом такого змісту:

    “Реєстрація представництва донорської установи в Україні

    48. Реєстрація представництва донорської установи в України, утворення якого передбачено міжнародним договором України, провадиться Мінекономрозвитку.

    49. Для реєстрації представництва донорської установи в Україні до Мінекономрозвитку подаються:

    лист-звернення від донора щодо реєстрації представництва донорської установи в Україні, в якому зазначаються його назва, юридична адреса, ім’я, прізвище, посада особи, уповноваженої представляти донорську установу в Україні, міжнародний договір України, яким передбачено утворення представництва донорської установи в Україні;

    завірені донором копії установчих документів донорської установи;

    легалізоване згідно з вимогами законодавства доручення донора про надання повноважень особі представляти донорську установу в Україні із зазначенням строку його дії.

    50. Документи, необхідні для реєстрації представництва донорської установи в Україні, подаються мовою оригіналів з обов’язковим офіційним перекладом українською мовою.

    51. Мінекономрозвитку розглядає подані документи протягом 10 робочих днів з дня їх надходження і приймає рішення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні.

    52. Реєстрація представництва донорської установи в Україні підтверджується посвідченням, складеним за формою згідно з додатком 10 до цього Порядку, яке підписується уповноваженою особою Мінекономрозвитку та засвідчується печаткою Міністерства.

    Мінекономрозвитку протягом п’яти робочих днів з моменту прийняття рішення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні зобов’язане повідомити про це МЗС, ДФС, ДМС, Адміністрації Держприкордонслужби з надсиланням копії посвідчення.

    53. Посвідчення є підставою для одержання пільг, привілеїв, імунітетів, передбачених законодавством та міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України, та для відкриття рахунків у банках, відомості про які внесено до Державного реєстру банків.

    54. Якщо в інформації, що міститься в документах, поданих для реєстрації представництва донорської установи в Україні, сталися будь-які зміни, таке представництво надсилає протягом п’яти робочих днів письмове повідомлення про це Мінекономрозвитку і оформлені відповідно до вимог пункту 49 цього Порядку документи та посвідчення. На підставі цього Міністерство видає нове посвідчення.

    55. У реєстрації представництва донорської установи в Україні може бути відмовлено у разі:

    невідповідності поданих документів документам, зазначеним у пункті 49 цього Порядку;

    завершення строку легалізованого згідно з вимогами законодавства України доручення донора про надання повноважень особі представляти донорську установу в Україні.

    У разі відмови у реєстрації представництва донорської установи в Україні Мінекономрозвитку протягом 10 робочих днів інформує про це донора.

    56. У разі втрати (знищення) посвідчення про реєстрацію донорської установи в Україні видається його дублікат, для одержання якого подається до Мінекономрозвитку відповідне звернення.

    57. Мінекономрозвитку має право анулювати рішення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні у разі:

    офіційного звернення донора щодо анулювання рішення про реєстрацію представництва;

    відсутності надання допомоги Україні в рамках проектів (програм) міжнародної технічної допомоги протягом 24 місяців.

    58. Мінекономрозвитку протягом п’яти робочих днів з моменту анулювання рішення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні зобов’язане повідомити про це зазначеному представництву, МЗС, ДФС, ДМС, Адміністрації Держприкордонслужби та донору.

    59. Після повідомлення щодо анулювання рішення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні таке представництво або уповноважена ним особа зобов’язані протягом 10 робочих днів повернути до Мінекономрозвитку оригінал посвідчення про реєстрацію представництва донорської установи в Україні.”.

    4. У виносці “*” до додатка 9 до Порядку слова і цифри “пунктом 154.4 статті 154” замінити словами і цифрами “пунктом 142.3 статті 142”.

    5. Доповнити Порядок додатком 10 такого змісту:

    “Додаток 10
     до Порядку

     

    ПОСВІДЧЕННЯ
    про реєстрацію представництва донорської установи в Україні

     

    Донор ______________________________________________________________________

                                                                           (назва)

    Міжнародний договір __________________________________________________________

                                                                               (назва)

    Представництво донорської установи в Україні _____________________________________

                                                                                                                           (назва)

    Уповноважена особа ___________________________________________________________

                                                                          (ім’я, прізвище, посада)

    Дата реєстрації _______________________________________________________________

     

    Уповноважена особа
    Мінекономрозвитку


    ______________
    (підпис)


    ______________________
    (ініціали та прізвище)

     

    МП.

    _____________________