• In English
 • Уряд оптимізував процедуру підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування. Внесено зміни до відповідних правил. Відтепер Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ не буде виконувати непередбачені законом функції: затверджувати перелік будівельних виробів, що підлягають перевірці та підтвердженню придатності для застосування, та вирішувати, чи підлягає нова будівельна продукція експертизі органами державного нагляду та контролю. Також виробник більше не буде витрачати кошти на послуги базових організацій з науково-технічної діяльності у будівництві по наданню висновків щодо придатності для застосування нових будівельних виробів. Прийняття постанови усуне корупційні ризики та спростить процедуру отримання технічного свідоцтва на інноваційну будівельну продукцію (в тому числі зменшить витрати виробника на неї).


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 4 жовтня 2017 р. № 753

  Київ

  Про внесення змін до Правил підтвердження
  придатності нових будівельних виробів для
  застосування

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Правил підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2006 р. № 240 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 10, ст. 613), зміни, що додаються.

   

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 21

   

   

   

   

   

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 4 жовтня 2017 р. № 753

  ЗМІНИ,
  що вносяться до Правил підтвердження придатності
  нових будівельних виробів для застосування

   

  1. У пункті 1 слова “виробництво, застосування та експлуатація яких не регламентовані національними стандартами, державними будівельними нормами і правилами, іншими нормативними документами (далі — будівельні вироби)” замінити словами “у разі їх невідповідності нормативним документам, обов’язковість застосування яких встановлена нормативно-правовими актами (далі — будівельні вироби)”.

  2. Пункт 3 викласти в такій редакції:

  “3. Мінрегіон видає технічне свідоцтво придатності нових будівельних виробів для застосування встановленого ним зразка (далі — технічне свідоцтво).”.

  3. Абзаци другий і третій пункту 5 та пункт 8 виключити.

  _____________________