• In English
 • Кабінет Міністрів України схвалив план заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні на період до 2020 року. Реалізація акта забезпечить організацію на належному рівні увічнення пам'яті загиблих учасників Революції Гідності та гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, сприятиме формуванню національної гідності, патріотичному вихованню громадян України, готовності до виконання громадянського обов'язку із захисту державних і національних інтересів України.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 23 серпня 2017 р. № 574-р

  Київ

  Про затвердження плану заходів
  із вшанування подвигу учасників Революції
  Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної
  Сотні на період до 2020 року


  1. Затвердити план заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на період до 2020 року, що додається.

  2. Центральним органам виконавчої влади, Національній академії наук (за згодою), обласним, Київській міській державній адміністрації подавати щороку до 15 березня Українському інституту національної пам’яті інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для інформування Кабінету Міністрів України щороку до 15 квітня.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 73

   

      

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО 
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від 23 серпня 2017 р. № 574-р

  ПЛАН ЗАХОДІВ
  із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та
  увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні на період до 2020 року

  1. Забезпечити:

  1) проведення у День Героїв Небесної Сотні 20 лютого та у День Гідності та Свободи 21 листопада урочистих заходів, присвячених вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, обласні, Київська міська держадміністрації.

  Щороку;

  2) покладання у День Героїв Небесної Сотні, День Гідності та Свободи квітів до пам’ятників або пам’ятних знаків Героям Небесної Сотні.

  Обласні, Київська міська держадміністрації.

  Щороку;

  3) проведення закордонними дипломатичними установами України заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, зокрема за участю представників української громадськості за кордоном.

  МЗС.

  Щороку 21 листопада та 20 лютого.

  2. Вирішити питання щодо забезпечення Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності обладнаними приміщеннями для зберігання музейних предметів та для експозицій і виставок.

  Київська міськдержадміністрація, Мінкультури, Український інститут національної пам’яті.

  Протягом 2017 і 2018 років.

  3. Організувати:

  1) проведення наукових конференцій, засідань за круглим столом, лекцій про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 р. — лютому 2014 р., та акції громадського спротиву 1990 і 2004 років.

  МОН, Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, Національна академія наук (за згодою).

  Постійно;

  2) проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних заходів про масові акції громадського протесту в Україні, що відбувалися у листопаді 2013 р. — лютому 2014 р., та про їх учасників.

  МОН, Мінкультури, Міноборони, Український інститут національної пам’яті.

  Постійно;

  3) проведення за участю Національної академії наук, музейних, архівних і наукових установ пошукових робіт із збирання документальних, фото-, відео- та інших матеріалів, які висвітлюють зазначені події, а також фіксацію та подальше широке оприлюднення таких матеріалів.

  Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, Мінкультури, обласні, Київська міська держадміністрації, Національна академія наук (за згодою).

  Протягом 2017—2019 років;

  4) за участю громадських об’єднань реалізацію проекту “Майдан: усна історія”, зокрема створення електронного архіву усної історії.

  Український інститут національної пам’яті, громадські об’єднання (за згодою).

  Протягом 2017—2019 років;

  5) фотодокументальні виставки, експозиції, тематичні вечори, вечори-реквієми, присвячені вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічненню пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, обласні, Київська міська держадміністрації.

  Протягом 2017—2020 років;

  6) проведення мистецьких заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  Обласні, Київська міська держадміністрації.

  Щороку у лютому та листопаді.

  7) видання та презентацію книг спогадів та інших видань, присвячених подіям Революції Гідності.

  Український інститут національної пам’яті, громадські об’єднання (за згодою)

  Постійно.

  4. Створити у навчальних закладах постійно діючі стенди, що відображають подвиг Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

  МОН, Мінкультури, Міноборони, Український інститут національної пам’яті, обласні, Київська міська держадміністрації.

  До 20 лютого 2018 року.

  5. Сприяти:

  1) широкому висвітленню заходів із вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  МІП, Держкомтелерадіо, МЗС, Український інститут національної пам’яті.

  Постійно;

  2) створенню, популяризації та розповсюдженню відео- та аудіоматеріалів щодо вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  МІП, Держкомтелерадіо, Український інститут національної пам’яті.

  Постійно;

  3) установленню пам’ятних знаків, меморіальних дощок, найменуванню (перейменуванню) площ, вулиць у населених пунктах України, присвоєнню в установленому порядку імен загиблих учасників Революції Гідності навчальним закладам.

  Обласні, Київська міська держадміністрації, Український інститут національної пам’яті.

  Постійно;

  4) громадським об’єднанням у роботі, пов’язаній з дослідженням, популяризацією, вшануванням подвигу учасників Революції Гідності та увічненням пам’яті Героїв Небесної Сотні.

  Обласні, Київська міська держадміністрації, Український інститут національної пам’яті.

  Постійно.

  ____________________