• In English
 • Уряд привів у відповідність до законодавства Порядок надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Зокрема, з переліку категорій зазначеного Порядку виключено осіб, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (а саме членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни). Прийняття рішення врегульовує питання реалізації з 1 липня 2017 р. права осіб, на яких поширюється чинність зазначеного Закону, на пільги з оплати житлово-комунальних послуг, послуг зв'язку, на придбання твердого палива, скрапленого газу без урахування середньомісячного сукупного доходу сім'ї. Крім того, постановою передбачено, що органи соціального захисту населення самостійно визначають право пільговиків, які складаються з непрацездатних осіб, на отримання пільг у разі зміни величини доходу. До внесення змін такий розрахунок проводився за умови звернення пільговиків до органів соціального захисту населення.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 12 липня 2017 р. № 498

  Київ

  Про внесення змін до Порядку надання пільг
  окремим категоріям громадян з урахуванням
   середньомісячного сукупного доходу сім’ї

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 49, ст. 1570, № 53, ст. 1719; 2016 р., № 10, ст. 446), такі зміни:

  1) у пункті 2 слова “особи, на яких поширюється чинність зазначеного Закону;” виключити;

  2) пункт 12 доповнити абзацом такого змісту:

  “У разі зміни величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення самостійно визначає право пільговика, до сукупного доходу сім’ї якого входять лише пенсії та соціальна допомога і сім’я якого складається лише з непрацездатних осіб, на отримання пільг відповідно до пункту 9 цього Порядку без звернення пільговика.”.

  2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування та застосовується з 1 липня 2017 року.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

             В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 73