• In English
 • Урядом прийнято рішення щодо утворення Організаційного комітету з проведення у 2017 році заходів у зв'язку з Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу під головуванням Міністра культури України та затвердження відповідного плану заходів. Рішення Уряду спрямоване на гідне вшанування пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 11 травня 2017 р. № 295-р

  Київ

  Про проведення у 2017 році заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду
  кримськотатарського народу

  1. Утворити Організаційний комітет з підготовки та проведення у 2017 році заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу згідно з додатком.

  Надати голові Організаційного комітету право затверджувати його персональний склад та вносити у разі потреби до нього зміни.

  2. Затвердити план заходів на 2017 рік у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, що додається.

  3. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Херсонській обласній, Київській міській держадміністраціям забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів у межах відповідних бюджетних призначень, в тому числі за рахунок коштів спеціального фонду державного бюджету, отриманих як гранти, міжнародна технічна допомога, благодійні внески, та інших джерел, не заборонених законодавством.

  Прем’єр-міністр України                                                В. ГРОЙСМАН

  Інд. 73

   

     Додаток
  до розпорядження Кабінету Міністрів України
  від 11 травня 2017 р. № 295-р

  СКЛАД
  Організаційного комітету з проведення у 2017 році заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  Міністр культури, голова Оргкомітету

  Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, заступник голови Оргкомітету

  Перший заступник Міністра інформаційної політики

  Заступник Міністра соціальної політики

  Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу (за згодою)

  Перший заступник Голови Верховної Ради України (за згодою)

  Голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (за згодою)

  Голова Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності (за згодою)

  Народні депутати України (за згодою)

  Представники громадських організацій і духовенства (за згодою)

  _____________________   

   

   

   

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від 11 травня 2017 р. № 295-р

  ПЛАН 
  заходів на 2017 рік у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

  1. Провести:

  1) вечір-реквієм, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, в Національній опері за участю вищих посадових осіб держави, громадських та політичних лідерів, глав дипломатичних місій іноземних держав в Україні, представників міжнародних та релігійних організацій, культурних, наукових діячів.

  Мінкультури, Мінсоцполітики, МІП, МЗС, Національна поліція, МОН, МТОТ, Держкомтелерадіо, Київська міськдержадміністрація, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу (за згодою), Меджліс кримськотатарського народу (за згодою).

  18 травня;

  2) соціально-інформаційну кампанію і телемарафон, присвячений Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  МІП, Держкомтелерадіо, МТОТ, Херсонська облдержадміністрація, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу (за згодою), Меджліс кримськотатарського народу (за згодою).

  Травень;

  3) тематичні заходи у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах щодо трагічних подій, пов’язаних із геноцидом кримськотатарського народу.

  МОН, МІП, Херсонська облдержадміністрація, Меджліс кримськотатарського народу (за згодою).

  Травень.

  2. Забезпечити:

  1) організацію та проведення дипломатичними представництвами України за кордоном показу фільмів та інформаційно-роз’яснювальних заходів (прес-конференцій, інтерв’ю, засідань за круглим столом тощо), присвячених Дню пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  МЗС, МІП, Мінкультури, Меджліс кримськотатарського народу (за згодою), Всесвітній конгрес кримських татар (за згодою).

  Травень — червень;

  2) безпеку і порядок під час проведення заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  Національна поліція.

  18 травня.

  3. Сприяти:

  1) організації мітингу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу на майдані Незалежності в м. Києві.

  Київська міськдержадміністрація, МІП, Національна поліція, державне підприємство “Кримський дім” (за згодою), Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу (за згодою), Меджліс кримськотатарського народу (за згодою).

  18 травня;

  2) організації та проведенню релігійними організаціями поминальних богослужінь за жертвами геноциду кримськотатарського народу.

  Мінкультури, Меджліс кримськотатарського народу (за згодою).

  Травень — червень;

  3) організації телезвернень вищих посадових осіб держави, громадських, культурних діячів та представників релігійних організацій до українського народу та світової громадськості у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  МІП, ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (за згодою), Меджліс кримськотатарського народу (за згодою).

  Травень — червень;

  4) організації медичного супроводу під час проведення мітингу пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу на майдані Незалежності в м. Києві.

  МОЗ.

  18 травня;

  5) висвітленню у державних засобах масової інформації заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

  МІП, Мінкультури, ПАТ “Національна суспільна телерадіокомпанія України” (за згодою), Херсонська облдержадміністрація, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу (за згодою), Меджліс кримськотатарського народу (за згодою).

  Травень.

  _____________________