• In English
 • Уряд затвердив Положення про покладення спеціальних обов'язків на суб'єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу. Прийняття рішення забезпечить запровадження прозорого та прогнозованого механізму коригування (перегляду) цін на природний газ. Положення діятиме з 1 квітня 2017 р. по 1 квітня 2018 року. Згідно з документом ПАТ "Укргазвидобування" та ДАТ "Чорноморнафтогаз" зобов'язуються до 1 квітня 2018 р. щомісяця здійснювати продаж природного газу власного видобутку. НАК "Нафтогаз України" в зазначений період придбаватиме природний газ за ціною 4849 грн. за 1000 куб. метрів (без урахування податку на додану вартість). З 1 квітня 2017 р. НАК "Нафтогаз України" продає/постачає природний газ для побутових споживачів, релігійних організацій (крім обсягів, що використовуються для провадження їх виробничо-комерційної діяльності) та бюджетних організацій, виробників теплової енергії в рамках виробництва теплової енергії для населення та релігійних та бюджетних організацій, а також виробництва електричної енергії за ціною, що становить 4942 грн. за 1000 куб. метрів. До 1 липня 2017 р. Міненерговугілля має здійснити розрахунок значення ціни газу на рівні імпортного паритету на період з 1 жовтня 2017 р. по 1 квітня 2018 р. за розрахунковий період, який становить 12 календарних місяців до місяця проведення розрахунку. Одночасно із коригуванням граничних роздрібних цін на природний газ для побутових споживачів підлягатимуть коригуванню рівні цін, за якими НАК "Нафтогаз України" постачає природний газ виробникам теплової енергії з метою надання послуг з опалення та постачання гарячої води установам, що фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, населенню та для виробництва теплової енергії для релігійних організацій.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 22 березня 2017 р. № 187

  Київ

  Про затвердження Положення про покладення
  спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного
  газу для забезпечення загальносуспільних інтересів
  у процесі функціонування ринку природного газу


  Відповідно до статті 11 Закону України “Про ринок природного газу” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Положення про покладення спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу, що додається.

  2. Міністерству енергетики та вугільної промисловості забезпечити до 1 липня 2017 р. вчинення передбачених пунктом 13 Положення, затвердженого цією постановою, дій щодо розрахунку ціни природного газу на рівні імпортного паритету та розміщення на власному офіційному веб-сайті інформації про таку ціну і про деякі умови виконання спеціальних обов’язків, які покладаються на суб’єктів ринку природного газу.

  3. Ця постанова набирає чинності з 1 квітня 2017 р. та діє до 1 квітня 2018 року.

  Прем’єр-міністр України                                                        В. ГРОЙСМАН

  Інд. 37

  Положення, що додається: