• In English
 • Уряд затвердив порядок відшкодування вартості витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань. Прийняття даного рішення зумовлене останніми змінами в Кримінально-виконавчому кодексі України. Слід зазначити, що відповідно до статті 121 КВК України особи, які відбувають покарання у виправних колоніях, відшкодовують витрати на їх утримання, крім вартості харчування, взуття, одягу, білизни, спецхарчування та спецодягу. Утримання засуджених полягає у створенні належних матеріально-побутових умов під час відбування покарання.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 14 лютого 2017 р. № 80

  Київ

  Про затвердження Порядку відшкодування
  вартості витрат на утримання засуджених
  в установах виконання покарань

  Відповідно до статей 601, 121 і 122 Кримінально-виконавчого кодексу України, статті 481 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок відшкодування вартості витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань, що додається.

  2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 29

   

      

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 14 лютого 2017 р. № 80

  ПОРЯДОК
  відшкодування вартості витрат на утримання
  засуджених в установах виконання покарань

  1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування витрат, пов’язаних з утриманням засуджених до обмеження або позбавлення волі на певний строк (далі — засуджені) в установах виконання покарань.

  2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Кримінально-виконавчому кодексі України, Законі України “Про житлово-комунальні послуги” та інших нормативно-правових актах.

  3. Утримання засуджених в установах виконання покарань полягає у створенні належних матеріально-побутових умов під час відбування покарання, визначених Кримінально-виконавчим кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

  4. Засуджені відшкодовують вартість свого утримання в установах виконання покарань, крім випадків, передбачених Кримінально-виконавчим кодексом України.

  5. Відшкодування засудженими вартості витрат на їх утримання за звітний місяць здійснюється із заробітку, пенсій та іншого доходу, що нараховані засудженим у місяці, що настає за звітним.

  6. Утримання засуджених в установах виконання покарань включає в себе надання житлово-комунальних та побутових послуг.

  До житлово-комунальних послуг, що надаються засудженим, належать:

  комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо);

  послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо).

  До побутових послуг, що можуть надаватися засудженим, належать послуги:

  з ремонту взуття;

  з ремонту одягу та побутових текстильних виробів;

  з ремонту, реставрації та поновлення меблів;

  з ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- та відеоапаратури;

  з ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів;

  з прання, оброблення білизни та інших текстильних виробів;

  лазень;

  з дрібного ремонту, прасування білизни та одягу;

  перукарень.

  Побутові послуги, що можуть надаватися засудженим, визначаються галузевим класифікатором “Класифікація послуг і продукції у сфері побутового обслуговування” (ГК 201-01-2001).

  7. Вартість витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань, яка відшкодовується із нарахованого їм заробітку, пенсій та іншого доходу, розраховується за видами наданих послуг, які безпосередньо пов’язані із забезпеченням створення належних матеріально-побутових умов під час відбування покарання.

  Методика розрахунку розмірів відшкодування вартості витрат на утримання засуджених в установах виконання покарань затверджується Мінюстом.

  8. Кошти, які установа виконання покарань отримує від відшкодування засудженими вартості витрат на їх утримання, зараховуються до спеціального фонду державного бюджету та використовуються в порядку, встановленому законодавством.

  _____________________  ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 14 лютого 2017 р. № 80

  ПЕРЕЛІК
  постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність

  1. Постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1992 р. № 78  “Про зміни порядку відрахувань із заробітної плати засуджених, що утримуються в установах Державної пенітенціарної служби”.

  2. Пункт 1 постанови Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 1999 р. № 1988 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” (Офіційний вісник України, 1999 р., № 43, ст. 2154).

  3. Пункт 1 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 2 грудня 2009 р. № 1290 (Офіційний вісник України, 2009 р., № 93, ст. 3176).

  4. Пункт 1 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 20 жовтня 2011 р. № 1109 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 84, ст. 3078).

  ____________________