• In English
 • Урядом спрощено правила здійснення окремих операцій у сфері торгівлі ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння. Документ усуває дублювання положень рішень Уряду, раніше прийнятих у зазначеній сфері, актуалізує положення цих нормативно-правових актів відповідно до сучасних умов ведення бізнесу. Прийняті зміни розширюють можливості суб'єктів господарювання, які працюють на ринку дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, зокрема щодо впровадження засобів телекомунікаційної мережі у процес роздрібної торгівлі ювелірними виробами, спрощують умови етикетування виробів та проведення розрахункових операцій за придбаний товар. Крім того, документом скорочується адміністративний тиск органів державного (нагляду) контролю на діяльність суб'єктів господарювання приватного сектору економіки, які працюють в зазначеній сфері.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 25 січня 2017 р. № 41

  Київ

  Про внесення змін до постанови Кабінету
  Міністрів України від 4 червня 1998 р. № 802
  та визнання такими, що втратили чинність,
  деяких постанов Кабінету Міністрів України


  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 1998 р. № 802 “Про Правила торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам підприємницької діяльності на праві власності” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 23, ст. 825; 2003 р., № 52, ст. 2823; 2011 р., № 31, ст. 1329; 2012 р., № 60, ст. 2430) зміни, що додаються.

  2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.

  Прем’єр-міністр України                                                            В. ГРОЙСМАН

  Інд. 67

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 25 січня 2017 р. № 41

  ЗМІНИ,
  що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України
  від 4 червня 1998 р. № 802

  1. У назві постанови та постановляючій частині слова “суб’єктам підприємницької діяльності” замінити словами “суб’єктам господарювання”.

  2. Правила торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам підприємницької діяльності на праві власності, затверджені зазначеною постановою, викласти в такій редакції:

  “ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 4 червня 1998 р. № 802
  (в редакції постанови Кабінету Міністрів України
  від 25 січня 2017 р. № 41)  ПРАВИЛА
  торгівлі дорогоцінними металами (крім банківських металів)
  і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного
  утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та
  обробленому вигляді і виробами з них, що належать
  суб’єктам господарювання на праві власності 
  Загальна частина

  1. Цими Правилами встановлюється порядок торгівлі на території України дорогоцінними металами (крім банківських металів) і дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення та напівдорогоцінним камінням у сирому та обробленому вигляді і виробами з них, що належать суб’єктам господарювання на праві власності.

  2. У цих Правилах терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними” та “Про захист прав споживачів”.

  Торгівля дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням,
  дорогоцінним камінням органогенного утворення,
  напівдорогоцінним камінням та виробами з них

  3. Торгівля дорогоцінними металами, дорогоцінним камінням, дорогоцінним камінням органогенного утворення, напівдорогоцінним камінням та виробами з них здійснюється суб’єктами господарювання з дотриманням вимог Закону України “Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними”.

  4. Роздрібна торгівля ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння (далі – ювелірні вироби) здійснюється через спеціалізовані магазини, спеціалізовані відділи (секції) магазинів з універсальним асортиментом товарів, а також за допомогою засобів дистанційного зв’язку.

  Продаж ювелірних виробів у дрібнороздрібній торговельній мережі, на ринках (крім розміщених на них спеціалізованих магазинів, відділів) та з рук забороняється.

  За торгівлю ювелірними виробами у місцях, не встановлених для такої торгівлі, суб’єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законом.

  5. Суб’єкти господарювання в місцях торгівлі зобов’язані забезпечити виконання вимог Закону України “Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними” щодо здійснення торгівлі ювелірними виробами та реалізацію прав споживачів, визначених Законом України “Про захист прав споживачів”, дотримуватись Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 червня 2006 р. № 833 (Офіційний вісник України, 2006 р., № 25, ст. 1818; 2011 р., № 51, ст. 2038), та вимог інших нормативно-правових актів.

  6. Споживач має право на вільний вибір товару, на перевірку його якості, безпеки, комплектності, міри, ваги та ціни, демонстрацію безпечного та правильного його використання. На вимогу споживача продавець зобов’язаний надати йому контрольно-вимірювальний прилад, документи про якість, безпеку, ціну товару.

  Засоби вимірювальної техніки, що використовуються під час продажу ювелірних виробів, повинні бути у справному стані, мати повірочне тавро та проходити періодичну повірку в установленому законодавством порядку.

  Зважування ювелірних виробів із золота та платини здійснюється з точністю не менш як до 0,01 г, срібних виробів — до 0,1 г. Дорогоцінне каміння зважується з точністю не менш як до 0,01 карата.

  7. Права споживача у разі придбання ним товару неналежної якості встановлені Законом України “Про захист прав споживачів”.

  8. Ювелірні вироби як вітчизняного, так і іноземного виробництва під час продажу повинні мати товарні ярлики.

  Товарний ярлик ювелірних виробів передбачає наявність такої інформації: найменування або товарний знак підприємства-виробника, найменування виробу або його шифр, найменування сплаву металу та його проба, маса виробу, номер (розмір) каблучки або браслета, найменування каменю та його маса, а також позначки “виріб був у вжитку” або “б/в” для ювелірних виробів, які були у вжитку.

  9. Торгівля ювелірними виробами з дорогоцінних металів здійснюється суб’єктами господарювання тільки за наявності відбитка державного пробірного клейма України.

  10. Торгівля ювелірними виробами без відбитків державного пробірного клейма України забороняється. Суб’єкти господарювання несуть відповідальність згідно із законом за торгівлю на території України ювелірними та побутовими виробами з дорогоцінних металів, які не мають відбитка державного пробірного клейма або мають відбиток підробленого державного пробірного клейма.”.

  _____________________

   

   

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 25 січня 2017 р. № 41

  ПЕРЕЛІК
  постанов Кабінету Міністрів України,
  що втратили чинність

  1. Постанова Кабінету Міністрів України від 25 березня 1999 р. № 460 “Про затвердження Правил роздрібної торгівлі ювелірними та іншими виробами з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння” (Офіційний вісник України, 1999 р., № 13, ст. 517).

  2. Пункт 3 змін, що вносяться до актів Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 16 березня 2001 р. № 250 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 12, ст. 491).

  3. Пункт 12 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 6 травня 2001 р. № 450 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 20, ст. 856).

  4. Пункт 16 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 1178 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 34, ст. 1588).

  5. Пункт 2 змін, що вносяться до деяких правил, затверджених постановами Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30 грудня 2003 р. № 2079 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 52, ст. 2823).

  6. Пункт 3 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України у зв’язку з прийняттям Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження державного регулювання господарської діяльності”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 440 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 31, ст. 1329).

   

  _____________________