• In English
 • Уряду затвердив план заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Метою даного рішення є реінтеграція зазначеної території та її населення в єдиний конституційний простір України. Планом передбачено, зокрема, надання громадянам психологічних, соціально-медичних, юридичних, інформаційних послуг, послуг з працевлаштування на контрольованій території, створення умов для надання громадянам юридичних послуг в центрах безоплатної правової дороги, удосконалення системи надання адміністративних (управлінських) і соціальних послуг споживачам. Крім того, планується забезпечити права громадян, які проживають на неконтрольованій території, на вільний доступ до освіти, на організацію та проведення культурно-мистецьких заходів із залученням зазначених громадян, зокрема, виставок, презентацій, концертів, вистав тощо. Передбачено також заходи з популяризації книг, художніх альбомів, аудіо- та аудіовізуальних творів українських авторів серед громадян, які проживають на непідконтрольній території, та відновлення повноцінного діалогу між представниками різних соціальних та етнічних груп, культур та релігійних конфесій. Всі заходи здійснюватимуться за умов упередження, недопущення будь-яких дій, спрямованих на легітимізацію незаконних збройних формувань чи терористичних організацій, що перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 11 січня 2017 р. № 8-р

  Київ

  Про затвердження плану заходів, спрямованих
  на реалізацію деяких засад державної внутрішньої
  політики щодо окремих районів Донецької та
  Луганської областей, де органи державної влади
  тимчасово не здійснюють свої повноваження  1. Затвердити план заходів, спрямованих на реалізацію деяких засад державної внутрішньої політики щодо окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження (далі — план заходів), що додається.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Донецькій та Луганській облдержадміністраціям:

  1) забезпечити:

  виконання плану заходів;

  подання щокварталу до 15 числа наступного місяця Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб інформації про стан виконання плану заходів за формою, встановленою зазначеним Міністерством;

  2) разом з іншими державними органами, залученими до виконання плану заходів:

  виконувати завдання плану заходів з дотриманням вимог законодавства щодо протидії фінансуванню тероризму та недопущення дій, спрямованих на зміну кордонів чи територіальної цілісності України;

  запобігати та не допускати будь-яких дій, спрямованих на легітимізацію незаконних збройних формувань чи терористичних організацій, що перебувають на території окремих районів Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або дій, які можуть бути розцінені як пряме або непряме налагодження контактів з представниками таких незаконних збройних формувань чи терористичних організацій.

  3. Міністерству з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб подавати щороку до 1 квітня Кабінетові Міністрів України інформацію про стан виконання плану заходів.

  Прем’єр-міністр України                                                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 71

  План заходів, що додається: