• In English
 • Відповідно до вимог законодавства України з питань доступу до публічної інформації на засіданні Уряду 19 жовтня 2016 року затверджено єдині вимоги до органів державної влади, інших державних органів щодо роботи з документами та іншими матеріальними носіями інформації, що містять службову інформацію. Так, постановою Кабінету Міністрів України затверджено Типову інструкцію про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію. Типова інструкція унормовує процеси роботи суб'єктів владних повноважень з документами, що містять службову інформацію, зокрема, зібрану під час провадження оперативно-розшукової, контррозвідувальної діяльності, діяльності у сфері оборони держави, та яким відповідно до законодавства присвоюється гриф "Для службового користування". У Типовій інструкції наголошено, що питання щодо необхідності присвоєння документу грифа "Для службового користування" вирішується лише після проведення суб'єктом владних повноважень "трискладового тесту", тобто з обов'язковим дотриманням вимог частини другої статті 6 та статті 9 Закону України "Про доступ до публічної інформації". Виконання цих вимог сприятиме удосконаленню роботи органів влади-розпорядників інформації у питаннях забезпечення доступу громадян до публічної інформації, а також зменшенню кількості документів, що містять службову інформацію.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 19 жовтня 2016 р. № 736

  Київ

  Про затвердження Типової інструкції про порядок
  ведення обліку, зберігання, використання і знищення
  документів та інших матеріальних носіїв інформації,
  що містять службову інформацію


  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Типову інструкцію про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію (додається).

  2. Внести до постанов Кабінету Міністрів України зміни, що додаються.

  3. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається. 

  4. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади,  Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим органам виконавчої влади з урахуванням специфіки своєї діяльності затвердити у тримісячний строк власні інструкції про порядок ведення обліку, зберігання, використання і знищення документів та інших матеріальних носіїв інформації, що містять службову інформацію.

  Прем’єр-міністр України                                                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 17

  Типова інструкція, зміни та перелік, що додаються: