• In English
 • Уряд прийняв розпорядження щодо землевідведення під будівництво централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій та залізничної колії до нього. Завершення процесу землевідведення дозволяє почати підготовчі роботи щодо будівництва сховища, які до цього часу стримувались у зв'язку із відсутністю у ДП "НАЕК "Енергоатом" права користування відповідними земельними ділянками. Централізоване сховище буде розташоване у 30-кілометровій зоні відчуження території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, де населення постійно не проживає. Зона спостереження становитиме 600 метрів довкола його майданчика. Під час експлуатації централізованого сховища будуть застосовані передові новітні технології та устаткування для зберігання відпрацьованого ядерного палива, запропоновані американською компанією Holtec International.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 5 жовтня 2016 р. № 721-р

  Київ

  Про вилучення та надання земельних
  ділянок у постійне користування із
  зміною цільового призначення

  1. Відповідно до статей 20, 123, 149, 156 і 207 Земельного кодексу України, статті 58 Лісового кодексу України вилучити з постійного користування Державного агентства з управління зоною відчуження земельні ділянки (землі державної власності лісогосподарського призначення (ліси) загальною площею 45,2 гектара, розташовані між колишніми селами Стара Красниця, Буряківка, Чистогалівка та Стечанка Київської області у зоні відчуження території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, та надати їх у постійне користування державному підприємству “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” для будівництва та експлуатації централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій та будівництва під’їзної залізничної колії із зміною цільового призначення згідно з додатком з правом вирубування дерев і чагарників та використання у визначеному законодавством порядку заготовленої при цьому деревини відповідними державними лісогосподарствами.

  2. Державному підприємству “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” відшкодувати відповідно до законодавства збитки, завдані внаслідок вилучення земельних ділянок, і втрати лісогосподарського виробництва.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 75

   

      

   

  Додаток
  до розпорядження Кабінету Міністрів України
  від 5 жовтня 2016 р. № 721-р

  ЗЕМЕЛЬНІ ДІЛЯНКИ,
  які вилучаються та надаються державному підприємству
  “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом”
  у постійне користування для будівництва та експлуатації
  централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива
  реакторів типу ВВЕР вітчизняних атомних електростанцій та
  будівництва під’їзної залізничної колії із зміною
  цільового призначення


   

  З чиїх земель вилучається земельна ділянка/кадастровий номер земельної ділянки

  Площа земельної ділянки, що вилучена та надана у постійне користування, гектарів

  Усього

  45,2

  у тому числі:

  Київська область

  Іванківський район

  земельні ділянки лісогосподарського призначення (ліси), що перебувають у постійному користуванні ДАЗВ (Луб’янське лісництво, квартал № 337) / 3222050000:01:001:0013

  18,2

  земельні ділянки лісогосподарського призначення (ліси), що перебувають у постійному користуванні ДАЗВ (Луб’янське лісництво, квартали № 336, 310, 240, 241, 262, 263) / 3222050000:01:001:0014

  27

  _____________________