• In English
 • Уряд вніс зміни до Правил користування електричною енергією для населення, якими: удосконалено та конкретизовано процедуру укладення договору про користування електричною енергією; конкретизовано технічні аспекти визначення потужності, яка має бути зазначена в договорі, у тому числі для випадків трифазного підключення; удосконалено та конкретизовано процедуру зміни споживача на об'єкті, у тому числі передбачено випадок врегулювання відносин за відсутності у споживача документів, що підтверджують право власності чи користування об'єктом на період оформлення спадщини; деталізовано процедуру облаштування обліку на об'єкті споживача як перший раз, так і в подальшому за необхідності модернізації чи заміни лічильників, пов'язаних із вибором споживачем тризонного чи двозонного тарифу або облаштування обліку для забезпечення розрахунків за вироблену з альтернативних джерел електричну енергію. Також документом деталізовано процедуру зняття засобів обліку та визначення показів на початок та кінець розрахункового періоду, яким є календарний місяць. Окрім цього, конкретизовано порядок розрахунків за електричну енергію, зокрема вимоги до оформлення платіжних документів. Водночас удосконалено процедуру відключення за наявну прострочену заборгованість за спожиту електричну енергію. Зокрема, встановлено вимоги до попередження про відключення та визначено, за яких умов енергокомпанія має право його вручити споживачу. Документом визначено, що відключення не виконується у разі пред'явлення споживачем документів про оплату спожитої електричної енергії. Зміни передбачені і в процедурі відновлення електропостачання. Так, скорочено строк поновлення для сільської місцевості з 7 до 5 робочих днів. Окрім цього, встановлено, що у разі відключення побутового споживача через заборгованість з нього не стягуються кошти за повторне підключення (електропостачання поновлюється після погашення заборгованості).


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 23 серпня 2016 р. № 591

  Київ

  Про внесення змін до Правил користування
  електричною енергією для населення

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Внести до Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357 (Офіційний вісник України, 1999 р., № 30, ст. 1543; 2000 р., № 44, ст. 1892; 2001 р., № 40, ст. 1806; 2006 р., № 1—2, ст. 37; 2007 р., № 42, ст. 1675; 2009 р., № 54, ст. 1866; 2012 р., № 11, ст. 403), зміни, що додаються.

  2. Міністерству енергетики та вугільної промисловості у тримісячний строк розробити та затвердити методику визначення технологічних втрат електричної енергії в електричних мережах, трансформаторних пунктах, які належать побутовим споживачам (населенню).

  Прем’єр-міністр України                                                              В. ГРОЙСМАН

  Інд. 37

  Зміни, що додаються: