• In English
 • Уряд затвердив план заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права. До 1 жовтня 2016 року мають бути розроблені відповідні галузеві та регіональні плани. Прийняття розпорядження сприятиме якісній організації та проведенню заходів, спрямованих на захист прав і свобод людини й громадянина, проголошених Конституцією України, позитивно вплине на правову інформованість населення з питань прав людини; сприятиме формуванню позитивного іміджу України на міжнародному рівні, стане черговим етапом розвитку національної правової традиції.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 31 серпня 2016 р. № 627-р

  Київ

  Про затвердження плану заходів з проведення

  у 2016 році Всеукраїнського тижня права

  1. Затвердити план заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права, що додається.

  2. Міністерствам та іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям:

  забезпечити виконання затвердженого цим розпорядженням плану заходів у межах коштів, передбачених у державному та місцевих бюджетах, а також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством;

  розробити до 1 жовтня 2016 р. галузеві та регіональні плани заходів щодо участі у проведенні у 2016 році Всеукраїнського тижня права.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 72

   

      

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від 31 серпня 2016 р. № 627-р

  ПЛАН

  заходів з проведення у 2016 році Всеукраїнського тижня права

  1. Провести у навчальних закладах Всеукраїнський урок “Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини.

  МОН, Мін’юст, МВС, обласні та Київська міська держадміністрації.

  9 грудня.

  2. Організувати та провести у навчальних закладах, закладах культури, військових частинах тематичні заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (лекції, бесіди, зустрічі за круглим столом, правові конкурси, ігри, змагання тощо).

  МОН, Мін’юст, МВС, Мінкультури, Міноборони, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

  5—9 грудня.

  3. Організувати виступи у засобах масової інформації з питань реалізації і захисту прав людини, у тому числі учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції.

  Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги, центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, заінтересованих громадських та міжнародних організацій.

  59 грудня.

  4. Провести навчання, лекції, бесіди з працівниками підприємств, установ та організацій з питань реалізації і захисту прав людини.

  Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю заінтересованих громадських та міжнародних організацій.

  58 грудня.

  5. Провести лекції, бесіди в установах виконання покарань з питань реалізації і захисту прав людини.

  Мін’юст за участю Координаційного центру з надання правової допомоги та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

  59 грудня.

  6. Забезпечити через мережу громадських приймалень та юридичних клінік надання безоплатної первинної правової допомоги населенню з питань реалізації і захисту прав людини.

  Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю заінтересованих професійних об’єднань правників, громадських та міжнародних організацій.

  59 грудня.

  7. Організувати проведення книжкових виставок, презентацій видань про права людини та іншої літератури правового змісту, ознайомлення з матеріалами, представленими на них; оформлення у військових частинах, навчальних закладах, закладах культури, інших установах та організаціях тематичних стендів.

  Мінкультури, Мін’юст, МОН, МВС, Держкомтелерадіо, Міноборони, обласні та Київська міська держадміністрації за участю заінтересованих громадських та міжнародних організацій.

  5—9 грудня.

  8. Провести науково-практичні конференції, семінари, зустрічі за круглим столом, дискусії, майстер-класи провідних юристів, присвячені проблематиці прав людини, захисту прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей та внутрішньо переміщених осіб, за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, політичних партій, народних депутатів України, діячів науки і культури.

  Мін’юст, МОН, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги та центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Національної академії правових наук, Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук.

  59 грудня.

  9. Організувати проведення виставки-форуму “Правники суспільству”.

  Мін’юст за участю Координаційної ради молодих юристів України при Мін’юсті.

  78 грудня.

  10. Провести Міжнародний правничий конкурс імені В. М. Корецького.

  Мін’юст за участю Координаційної ради молодих юристів України при Мін’юсті, Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук.

  5—8 грудня.

  11. Організувати показ художніх та документальних фільмів про права людини та правозахисну діяльність в Україні.

  Мінкультури, Держкомтелерадіо.

  5—9 грудня.

  12. Організувати розміщення на офіційних веб-сайтах інформаційних банерів та їх наповнення матеріалами, що стосуються проведення Всеукраїнського тижня права.

  Міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, обласні та Київська міська держадміністрації за участю Координаційного центру з надання правової допомоги.

  5—9 грудня.

  13. Інформувати молодь та дітей з питань реалізації і захисту прав людини під час проведення заходів просвітницького характеру, зокрема під час виконання програм молодіжних та дитячих громадських організацій.

  Мінмолодьспорт.

  5—9 грудня.

  14. Провести просвітницько-інформаційні лекції-бесіди у рамках всеукраїнських національно-патріотичних заходів, спрямованих на формування ціннісних орієнтирів і громадської самосвідомості.

  Мінмолодьспорт.

  59 грудня.

  15. Сприяти широкому висвітленню в засобах масової інформації заходів з проведення Всеукраїнського тижня права.

  Держкомтелерадіо, обласні та Київська міська держадміністрації.

  59 грудня.

  _____________________