• In English
 • Уряд затвердив оновлений План дерегуляції на 2016-2017 рр. Він складається зі 112 пунктів. З них біля 80 пунктів були надані за результатами громадських обговорень та спілкування з представниками бізнес-спільнот, фахових та громадських організацій. Нові пункти плану відображають найгостріші проблеми, які найбільше заважають розвитку бізнесу та створенню сприятливого бізнес-клімату. Невиконані пункти попереднього плану перенесені із актуалізацією строків. Документ має на меті вирішення проблем у сферах надання адміністративних послуг, державного нагляду (контролю), телекомунікаціях, аграрній, будівельній сферах та ін. Оновлення плану дерегуляції передбачено розділом 5 "Створення сприятливого бізнес-клімату і розвиток малого та середнього підприємництва" плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік. Нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 357-р був затверджений План заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, який складався з 131 пункту. За підсумками 2015 року було виконано більше ніж на 60 відсотків плану. Завдяки реформі "Дерегуляція" було знято більше 100 регуляторних бар'єрів, серед яких: " Скорочення більш ніж 40% дозвільних документів (зі 143 до 84); " Скорочення обов'язкової сертифікації на 90% товарів, в тому числі й на нові автомобілі; " Майже вдвічі скоротився перелік видів діяльності, які потребують отримання окремої ліцензії; " Скасовано карантинний сертифікат, який вартував бізнесу 2 млрд. грн. на рік; " Більш ніж вдвічі скоротився термін видачі фітосанітарного сертифікату в портах (з 5 до 2 днів), що зменшило вартість його для бізнесу майже на 5 млрд. грн. на рік; " Скасовано близько 15 тисяч радянських ГОСТів.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 23 серпня 2016 р. № 615-р

  Київ

  Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції
  господарської діяльності та визнання такими,
  що втратили чинність, деяких розпоряджень
  Кабінету Міністрів України


  1. Затвердити план заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, що додається.

  2. Міністерствам, центральним органам виконавчої влади за участю інших державних органів:

  забезпечити виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням;

  подавати Державній регуляторній службі щомісяця до 10 числа інформацію про стан виконання плану заходів для її узагальнення і подання до 20 числа Кабінетові Міністрів України.

  3. Визнати такими, що втратили чинність:

  розпорядження Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 357 “Про затвердження плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності”;

  пункт 2 змін, що вносяться до розпоряджень Кабінету Міністрів України, затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 січня 2016 р. № 70.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  В. ГРОЙСМАН

   

   

  Інд. 18

  План заходів, що додається: