• In English
 • Для удосконалення системи розрахунків за спожитий природний газ та приведення у відповідність існуючих норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників до їх фактичного обсягу споживання затверджено нові норми. На засіданні Кабінету Міністрів прийнято постанови "Про норми споживання природного газу населення у разі відсутності газових лічильників", "Про внесення зміни до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України". Зокрема, встановлюється 4,4 куб. м на людину в місяць, якщо встановлена плита газова за наявності централізованого газопостачання та 7,1 куб. м на людину в місяць у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача. А також 14 куб. м на людину в місяць при наявності плити газової та водонагрівача. Зазначені норми споживання розроблено на основі розрахунків, здійснених Міненерговугіллям та ДП "Кременецьке управління з постачання та реалізації газу", а також на підставі інформації НКРЕКП щодо фактичного споживання газу за останні три роки.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 23 березня 2016 р. № 203

  Київ

  Про норми споживання природного
  газу населенням у разі відсутності газових лічильників

  З метою стабільного забезпечення споживачів природним газом Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників згідно з додатком.

  2. Установити, що перерахунок вартості природного газу, спожитого населенням у період застосування норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. № 237 “Про внесення змін до норм споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників” (Офіційний вісник України, 2015 р., № 36, ст. 1075), здійснюється в порядку, затвердженому Міністерством енергетики та вугільної промисловості.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  А. ЯЦЕНЮК

   

   

  Інд. 37

   

      

   

  Додаток
  до постанови Кабінету Міністрів України
  від 23 березня 2016 р. № 203

  НОРМИ
  споживання природного газу населенням
  у разі відсутності газових лічильників

  Вид споживання

  Одиниця виміру

  Норма споживання

  Плита газова за наявності централізованого гарячого водопостачання

  куб. метрів
  людино-місць

  4,4

  Плита газова у разі відсутності централізованого гарячого водопостачання та газового водонагрівача

  —“—

  7,1

  Плита газова та водонагрівач

  —“—

  14

   

  ____________

  Примітка. У період відсутності централізованого гарячого водопостачання населення норма споживання природного газу на плиту газову встановлюється 7,1 куб. метра на людину на місяць.

  Строк відсутності гарячого водопостачання (понад 6 годин на добу у разі цілодобового водопостачання або понад 30 відсотків загального часу подавання води за добовим графіком), в який не включається перерва в його постачанні у нічний час (з 24 до 6 години), фіксується у двосторонньому акті, що підписується теплопостачальною організацією та оператором газорозподільної системи і є підставою для перерахунку населенню плати за гаряче водопостачання та газ. За згаданий період населення не здійснює плату за користування централізованим гарячим водопостачанням. Оператор газорозподільної системи після закінчення півріччя надсилає абонентові перерахунок за спожитий газ у період відсутності централізованого гарячого водопостачання.

  _____________________