• In English
 • Уряд прийняв низку постанов, що допоможуть забезпечити справедливість при наданні соціальних допомог та ефективно боротися з шахрайством. Ухвалені документи дозволять завершити створення нормативної бази для реалізації процесу верифікації соціальних виплат та пенсій. Нагадаємо, що в грудні 2015 року Верховна Рада ухвалила зміни до законодавства, що створюють підґрунтя для проведення верифікації всіх отримувачів соціальних виплат та допомоги від держави. Кабінет Міністрів ухвалив нормативно-правові акти, що забезпечують підключення Міністерства фінансів України до інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон (розпорядження Кабінету Міністрів № 101 та № 91). Ухвалені постанови Кабінету Міністрів № 136, 137, 151 та 167 завершують створення нормативної бази, необхідної для проведення верифікації, та регламентують деякі аспекти верифікації виплат внутрішньо переміщеним особам. Даний крок допоможе покращити адресність соціальної допомоги на користь найбільш нужденних верств населення.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 11 лютого 2016 р. № 185

  Київ

  Про внесення змін до Положення про

  Міністерство фінансів України

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 375 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 69, ст. 1936; 2015 р., № 34, ст. 1012, № 48, ст. 1541, № 63, ст. 2092; 2016 р., № 16, ст. 654), зміни, що додаються.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

                А. ЯЦЕНЮК

   

   

   

  Інд. 73

   

   

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 11 лютого 2016 р. № 185

  ЗМІНИ,
  що вносяться до Положення про
  Міністерство фінансів України

  1. Пункт 4 доповнити підпунктом 241 такого змісту:

  “241) здійснює на підставі результатів аналізу персональних даних та інформації, що містить банківську таємницю, верифікацію та моніторинг достовірності інформації, поданої фізичними особами для нарахування та своєчасного і в повному обсязі отримання соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, та визначає порядок отримання, обробки та захисту такої інформації;”.

  2. Підпункт 2 пункту 6 доповнити абзацом такого змісту:

  “від міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Національного банку, Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, підприємств, установ і організацій, банків та інших фінансових установ незалежно від форми власності персональні дані отримувачів усіх видів соціальних виплат, пільг, субсидій, пенсій, заробітних плат, інших виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, коштів Пенсійного фонду України, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування, інформацію, що містить банківську таємницю, для здійснення верифікації та моніторингу достовірності поданої отримувачами зазначених виплат інформації. Така інформація подається в електронному вигляді, у тому числі у вигляді баз даних;”.

  _____________________