• In English
 • Для лібералізації візового режиму з окремими країнами внесено зміни до Правил оформлення віз для в'їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію. Так розширюється перелік країн, громадяни яких можуть оформити візи без пред'явлення до дипломатичних представництв та консульських установ України запрошень встановленого зразка, та країн, громадяни яких можуть оформити туристичні візи у пункті пропуску через державний кордон України за наявності документів, що підтверджують туристичний характер поїздки. Зокрема, проектом передбачається встановити, що короткострокові візи громадянам Австралії, Республіки Албанія, Королівства Бахрейн, Республіки Гватемала, Держави Катар, Держави Кувейт, Малайзії, Мексиканських Сполучених Штатів, Нової Зеландії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Султанату Оман, Королівства Саудівська Аравія, Республіки Сінгапур та Турецької Республіки оформлюватимуться без необхідності пред'явлення до дипломатичних представництв та консульських установ України запрошень встановленого зразка, а для громадян Австралії, Антигуа і Барбуди, Співдружності Багамських островів, Барбадосу, Республіки Маврикій, Нової Зеландії, Об'єднаних Арабських Еміратів, Республіки Палау, Республіки Ель Сальвадор, Республіки Сейшельські Острови, Федерації Сент-Кіттс і Невіс, Республіки Тринідад і Тобаго та Турецької Республіки з метою туризму можуть бути оформлені у пункті пропуску через державний кордон за наявності документів, що підтверджують туристичний характер поїздки. Прийняття постанови позитивно вплине на зростання туристичних потоків в Україну.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 2 березня 2016 р. № 145

  Київ

  Про внесення змін до Правил оформлення віз
  для в’їзду в Україну і транзитного проїзду
  через її територію

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  Внести до Правил оформлення віз для в’їзду в Україну і транзитного проїзду через її територію, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 червня 2011 р. № 567 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1681, № 101, ст. 3699; 2013 р., № 73, ст. 2694; 2014 р., № 78, ст. 2238, № 85, ст. 2396; 2015 р., № 69, ст. 2261, № 73, ст. 2404), зміни, що додаються.

  Прем’єр-міністр України                                                             А. ЯЦЕНЮК

  Інд. 74

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 2 березня 2016 р. № 145

  ЗМІНИ,
  що вносяться до Правил оформлення віз для в’їзду
  в Україну і транзитного проїзду через її територію

  1. У пункті 6:

  1) у підпункті 2 слово “МНС” замінити словом “ДСНС”;

  2) доповнити пункт підпунктом 41 такого змісту:

  “41) пілотам та іншим членам екіпажів повітряних суден, які здійснюють міжнародні польоти, за наявності ліцензії пілота або посвідчення (сертифіката) члена екіпажу, що передбачені додатком 9 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію;”;

  3) останній абзац викласти у такій редакції:

  “Візи оформляються як разові у випадках, передбачених підпунктами 1—3, 41 і 5 цього пункту, на строк до 15 днів, а у випадку, передбаченому підпунктом 4 цього пункту, — до п’яти днів.”.

  2. Пункти 7 і 13 викласти у такій редакції:

  “7. Візи для в’їзду в Україну громадян Австралії, Антигуа і Барбуди, Співдружності Багамських островів, Барбадосу, Республіки Маврикій, Нової Зеландії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Республіки Палау, Республіки Ель Сальвадор, Республіки Сейшельські Острови, Федерації Сент-Кіттс і Невіс, Республіки Тринідад і Тобаго та Турецької Республіки з метою туризму можуть бути оформлені у пункті пропуску через державний кордон департаментом консульської служби МЗС або представництвом МЗС на території України за наявності відповідних документів, що підтверджують туристичний характер поїздки згідно із Законом України “Про туризм”, як разові на строк до 15 днів.”;

  “13. Короткострокова віза громадянам Австралії, Республіки Албанія, Королівства Бахрейн, Республіки Гватемала, Держави Катар, Держави Кувейт, Малайзії, Мексиканських Сполучених Штатів, Нової Зеландії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Султанату Оман, Королівства Саудівська Аравія, Республіки Сінгапур та Турецької Республіки оформляється без подання відповідних запрошень, крім випадку, передбаченого пунктом 7 цих Правил.”.

  3. У пункті 27:

  1) в абзаці сьомому цифри “120” замінити цифрами “150”;

  2) абзац восьмий викласти у такій редакції:

  “За оформлення громадянам Австралії, Антигуа і Барбуди, Співдружності Багамських островів, Барбадосу, Республіки Маврикій, Нової Зеландії, Об’єднаних Арабських Еміратів, Республіки Палау, Республіки Ель Сальвадор, Республіки Сейшельські Острови, Федерації Сент-Кіттс і Невіс, Республіки Тринідад і Тобаго та Турецької Республіки віз для в’їзду в Україну з туристичною метою у пунктах пропуску через державний кордон департаментом консульської служби МЗС або представництвом МЗС на території України справляється консульський збір у розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України.”.

  4. У підпункті 11 пункту 28 слово “МНС” замінити словом “ДСНС”.

   

  _____________________