• In English
 • Уряд затвердив Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів. Відповідну постанову прийнято на засіданні Кабінету Міністрів. Згідно з методикою Мінекономрозвитку розраховуватиме середньоринкову вартість легкових автомобілів та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подаватиме ДФС інформацію щодо автомобілів, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року. У свою чергу, Мінекономрозвитку на своєму офіційному веб-сайті оновлюватиме інформацію про середньоринкову вартість автомобіля з урахуванням марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об'єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач та пробігу. Джерелом інформації про ціни на нові автомобілі слугуватимуть офіційні прайс-листи виробників (дилерів), або довідкові дані про ціни щодо ідентичних чи аналогічних нових автомобілів в Україні та країнах-виробниках (експортерах). До ринкового рівня цін на нові автомобілі застосовуватимуться коефіцієнти коригування залежно від строку експлуатації та від пробігу, визначені додатками до Методики. Водночас з метою усунення ранжування легкових автомобілів залежно від країни походження задля усунення податкових преференцій для легкових автомобілів походженням з країн-членів СНД прийнятою постановою вносяться зміни до додатку 1 та 2 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів в частині диференціації коефіцієнтів для легкових автомобілів. Враховуючи актуальність застосування наразі обмежувальних заходів у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії з боку РФ стосовно України, а також зважаючи на те, що 87% імпортованих легкових автомобілів з країн-членів СНД за походженням з РФ, вилучення диференціації усуне конкурентні переваги для автомобілів виробництва РФ. Реалізація акта сприятиме удосконаленню механізму стягування та адміністрування транспортного податку.


  КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 18 лютого 2016 р. № 66

  Київ

  Про затвердження Методики визначення
  середньоринкової вартості легкових автомобілів
  та внесення змін у додатки 1 і 2 до Порядку
  визначення середньоринкової вартості
  легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів  Відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Методику визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, що додається.

  2. Внести зміни у додатки 1 і 2 до Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403  (Офіційний вісник України, 2013 р., № 44, ст. 1576), виклавши їх в редакції, що додається.

   

   

  Прем’єр-міністр України

   

   

  А. ЯЦЕНЮК

   

   

  Інд. 34

   

      

   

  ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 18 лютого 2016 р. № 66

  МЕТОДИКА
  визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів

  1. Ця Методика встановлює механізм визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів (далі — автомобілі) для цілей віднесення таких автомобілів до об’єктів оподаткування транспортним податком.

  2. Середньоринкова вартість автомобіля розраховується за методом аналогії цін ідентичних автомобілів за формулою, визначеною у пункті 3 Порядку визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 квітня 2013 р. № 403 (Офіційний вісник України, 2013 р., № 44, ст. 1576), де за ціну нового транспортного засобу (Цн) береться ціна нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач.

  3. Джерелом інформації для визначення ціни нового автомобіля є офіційні прайс-листи виробників (дилерів).

  4. Інформація про ціни нового автомобіля з урахуванням марки, моделі, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач подається до 10 січня базового податкового (звітного) періоду (року) державним підприємством “Держзовнішінформ” до Мінекономрозвитку.

  5. Ідентичними є автомобілі, в яких збігаються такі ознаки і параметри:

  марка;

  країна-виробник;

  тип кузова (седан, універсал тощо);

  модель;

  конструкція привода тягових коліс;

  тип та робочий об’єм двигуна;

  потужність двигуна;

  тип коробки переключення передач та інших складників силової передачі;

  габаритні розміри;

  рік випуску;

  комплектація.

  Розбіжності можуть стосуватися комплектації, пробігу та технічного стану.

  6. Аналогічними є автомобілі, в яких збігаються такі ознаки і параметри:

  тип кузова (седан, універсал тощо);

  призначення (дорожні, позадорожні);

  тип двигуна (бензиновий, дизельний тощо);

  робочий об’єм двигуна;

  привод тягових коліс (передньоприводні, задньоприводні, повноприводні);

  тип коробки переключення передач;

  габаритні розміри;

  комплектація.

  7. За наявності кількох аналогів аналогічним автомобілем є автомобіль одного виробника (країни-виробника).

  8. У разі коли неможливо визначити ціну ідентичного нового автомобіля в Україні (немає необхідних довідкових даних) допускається використання даних щодо аналогічних автомобілів.

  9. У разі коли неможливо визначити ціну нового автомобіля в Україні, використовується інформація про його ціну в країнах-виробниках (експортерах).

  Ціна нового автомобіля в Україні визначається на рівні ціни країн-виробників (експортерів) без урахування податку на додану вартість у таких країнах, збільшеної на суму податків, зборів та інших обов’язкових платежів, що відповідно до законодавства сплачуються під час митного оформлення автомобіля.

  10. У разі коли неможливо визначити ціну нового автомобіля в Україні згідно з пунктами 3—8 цієї Методики допускається використання інформації про ціни нових автомобілів, зазначені у спеціалізованих періодичних виданнях для продажу автомобілів, комп’ютерних програмах, Інтернеті тощо.

  11. Коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів залежно від строку експлуатації визначається як середнє значення співвідношення ціни автомобілів, що були у використанні, до ціни аналогічних нових автомобілів.

  12. Коефіцієнт коригування ринкової ціни автомобілів залежно від пробігу визначається з урахуванням фактичного та нормативного середньорічного пробігу автомобілів.

  У разі коли фактичний середньорічний пробіг автомобілів є вищим, ніж їх нормативний середньорічний пробіг, середньоринкова вартість зменшується, а у разі, коли фактичний середньорічний пробіг є нижчим, ніж нормативний середньорічний пробіг, середньоринкова вартість збільшується.

  13. Мінекономрозвитку відповідно до цієї Методики розраховує середньоринкову вартість автомобіля та щороку до 1 лютого базового податкового (звітного) періоду подає ДФС інформацію про автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 750 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

  14. Мінекономрозвитку забезпечує роботу офіційного веб-сайту в режимі, який дає змогу отримати інформацію про середньоринкову вартість автомобіля шляхом введення даних про їх марку, модель, рік випуску, тип двигуна, об’єм циліндрів двигуна, тип коробки переключення передач та пробіг.

  _____________________

   

   

   

   

     Додаток 1
  до Порядку
  (в редакції постанови Кабінету Міністрів України  
  від 18 лютого 2016 р. № 66)


  КОЕФІЦІЄНТ 
  коригування ринкової ціни транспортних засобів

  Найменування транспортних засобів

  Коефіцієнт з урахуванням строку експлуатації транспортних
  засобів у роках

  до 1

  понад 1 до 2

  понад 2 до 3

  понад 3 до 4

  понад 4 до 5

  понад 5 до 6

  понад 6 до 7

  понад 7 до 8

  понад
  8 до9

  понад
  9 до 10

  понад 10 до 11

  понад
  11 до 12

  Легкові автомобілі

  74

  62

  50

  45

  42

  39

  36

  33

  31

  29

  27

  25

  Мопеди

  81

  65

  52

  42

  34

  27

  22

  18

  14

  11

  9

  7

  Мотоцикли

  91

  82

  75

  69

  62

  57

  51

  47

  43

  39

  37

  35

  ________

  Примітка. У разі експлуатації транспортних засобів понад 12 років коефіцієнт знижується на 1 для легкових автомобілів і на 2 для мопедів та мотоциклів за кожний рік, але не може бути меншим ніж 4.

  _____________________

   

   

   

   

     Додаток 2
  до Порядку
  (в редакції постанови Кабінету Міністрів України  
  від 18 лютого 2016 р. № 66)


  КОЕФІЦІЄНТ 
  коригування ринкової ціни транспортних засобів

  Нормативний середньо-
  річний пробіг транспортних засобів, тис. кілометрів

  Фактичний середньо-річний пробіг транспортних засобів, тис. кілометрів

  Коефіцієнт з урахуванням різниці між фактичним та нормативним середньорічним пробігом транспортних засобів у тис. кілометрів

  понад 2 до 5

  понад 5 до 8

  понад 8 до 10

  понад 10 до 12

  понад 12 до 14

  понад 14 до 16

  понад 16 до 18

  понад 18 до 20

  понад 20 до 22

  понад 22

  27

  до 27

  1

  3

  5

  6

  6,5

  7

  7,5

  8

  8,5

  9

  понад 27

  0,5

  1,5

  3

  4,5

  5

  5,5

  6

  6,5

  7

  7,5

   

  ________

  Примітка. Для транспортних засобів із строком експлуатації до 1 року, а також транспортних засобів, різниця між фактичним та нормативним середньорічним пробігом яких становить до 2 тис. кілометрів, коефіцієнт не визначається.

  _____________________