• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 21 жовтня 2015 р. № 851

  Київ

  Деякі питання використання доменних
  імен державними органами в українському
  сегменті Інтернету

  Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Вимоги до доменних імен державних органів в українському сегменті Інтернету, що додаються.

  2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити:

  приведення власних доменних імен у відповідність із цією постановою;

  використання посадовими особами для здійснення службового листування виключно електронних поштових скриньок, розміщених на серверах, які перебувають у доменній зоні GOV.UA або .УКР;

  підтвердження актуальності відомостей про адміністративні та технічні контакти власних доменних імен у доменах GOV.UA та .УКР.

  3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування, суб’єктам господарювання державного та комунального секторів економіки дотримуватися вимог цієї постанови.

  Прем’єр-міністр України                                                           А. ЯЦЕНЮК

  Інд. 49

     ЗАТВЕРДЖЕНО
  постановою Кабінету Міністрів України
  від 21 жовтня 2015 р. № 851

  ВИМОГИ
  до доменних імен державних органів в українському
  сегменті Інтернету

  1. Органи виконавчої влади, інші державні органи (далі — реєстранти) реєструють доменні імена для забезпечення представлення в Інтернеті своїх офіційних веб-сайтів, надання доступу через Інтернет до електронних реєстрів, баз даних та інших електронних інформаційних ресурсів, використання і обміну повідомленнями електронної пошти.

  2. Реєстрація доменного імені здійснюється реєстрантом у домені GOV.UA та у разі потреби у домені .УКР відповідно до правил реєстрації та використання доменних імен, установлених адміністраторами зазначених доменів.

  3. Реєстрант забезпечує адміністративний та технічний супровід власного доменного імені.

  Відомості про осіб, які здійснюють адміністративний та технічний супровід доменного імені (назва посади, прізвище, ім’я, по батькові, номер службового телефону та адреса електронної пошти), є відкритими. Адреса електронної пошти, яка використовується у контактних даних осіб, повинна містити офіційне доменне ім’я реєстранта.

  Програмно-технічні засоби, на яких розміщуються державні електронні інформаційні ресурси, для яких здійснюється реєстрація доменного імені, повинні розташовуватися на території України.

  4. Електронний інформаційний ресурс, для якого зареєстровано доменне ім’я, включається до Національного реєстру електронних інформаційних ресурсів відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17 березня 2004 р. № 326 “Про затвердження Положення про Національний реєстр електронних інформаційних ресурсів” (Офіційний вісник України, 2004 р., № 11, ст. 665).

  5. Для реєстрації доменного імені офіційного веб-сайту в Інтернеті реєстранти використовують:

  у домені GOV.UA — слово (словосполучення) латинськими літерами, що відповідає повному чи скороченому офіційному найменуванню реєстранта або абревіатурі його офіційного найменування;

  у домені .УКР — слово (словосполучення) кирилецею, що відповідає повному чи скороченому офіційному найменуванню реєстранта або абревіатурі його офіційного найменування.

  6. У разі використання кількох доменних імен офіційним доменним іменем реєстранта є ім’я, що використовується для його офіційного веб-сайту. Зазначене доменне ім’я використовується для формування електронних адрес реєстранта.

  7. Територіальні органи реєстрантів можуть згідно із цими Вимогами реєструвати власні доменні імена із зазначенням місцезнаходження таких органів (область, район, місто, селище, село).

  _____________________