• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  РОЗПОРЯДЖЕННЯ

  від 29 липня 2005 р. № 295-р

  Київ

  Про заходи щодо стабілізації цін на
  ринку зерна та забезпечення його
  беззбиткового виробництва

  1. Для стабілізації цін на ринку зерна та забезпечення його беззбиткового виробництва установити обсяги закупівлі зерна врожаю 2005 року в кількості 5,5 млн. тонн, у тому числі Держкомрезервом — 1 млн., ДАК “Хліб України” — 2 млн., а також  1 млн. — Аграрним фондом  шляхом здійснення заставних операцій.

  Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям вжити дієвих заходів до забезпечення виконання постанови Кабінету Міністрів України від 9 липня 2005 р. № 545 щодо закупівлі зерна обсягом 1,5 млн. тонн.

  2. Держмитслужбі та Мінтрансзв’язку відкрити на території дочірніх підприємств ДАК “Хліб України” — “Одеський портовий елеватор” та “Миколаївський портовий елеватор” пункти пропуску через державний кордон для міжнародного морського вантажного сполучення з цілодобовим режимом функціонування.

  3. Державній податковій адміністрації та Державному казначейству провадити відшкодування сум податку на додану вартість підприємствам системи державного матеріального резерву та ДАК “Хліб України” з операцій вивезення зерна за межі митної території України протягом трьох днів після дня подання зазначеним органам розрахунку такого відшкодування.

  4. Держкомрезерву та ДАК “Хліб України” забезпечити для сільськогосподарських товаровиробників зниження на підприємствах системи державного матеріального резерву та Компанії тарифів на приймання та відвантаження зерна на 30 відсотків, але не нижче рівня собівартості, наданих у зв’язку з цим послуг.

   

   

  5. Мінтрансзв’язку:

  максимально знизити розміри портових зборів і оплати послуг у морських торговельних портах під час експорту зерна підприємствами системи державного матеріального резерву та ДАК “Хліб України”;

  установити мінімальні вагові норми завантаження зерновозів у таких розмірах: для вівса — 50 тон; пшениці, жита і рису — 65 тон; ячменю, зерна кукурудзи та інших зернових — 60 тонн;

  знизити на період до 31 грудня 2005 р. для хлібоприймальних підприємств системи державного матеріального резерву та ДАК “Хліб Україна” (згідно з переліком, погодженим з Мінтрансзв’язку) на 15,26 відсотка тарифи на перевезення експортного зерна, на 25 відсотків — ставки додаткових зборів за надані при цьому послуги.

  6. Установити, що хлібоприймальні підприємства системи державного матеріального резерву та ДАК “Хліб Україна” не сплачують до 31 грудня 2005 р. плату за додаткові послуги, що надаються перевізниками за вільними тарифами.

  7. Держкомрезерву та ДАК “Хліб України” розпочати з 27 липня 2005 р. масову закупівлю зерна на акредитованих товарних біржах з урахуванням кон’юнктури ринку за визначеними Мінагрополітики мінімальними цінами з пониженням їх рівня не більш як на 10 відсотків.

  8. Мінагрополітики і МОЗ установити порядок здійснення контролю за якістю зерна під час експорту лише на вимогу його власника або уповноваженого ним представника.

  9. Мінагрополітики, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям за участю Національного банку та Асоціації українських банків узгодити питання стосовно продовження до 1 березня 2006 р. строку погашення кредитів, наданих сільськогосподарським товаровиробникам у поточному році.

   Прем’єр-міністр України      Ю. ТИМОШЕНКО

  Інд.22