• In English

 • ЗАТВЕРДЖЕНО
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від

  20 липня 2005 р. № 275-р

  ПЛАН
  заходів щодо облаштування
  українсько-молдовського державного
  кордону на період 2005 — 2006 років


  1. Провести міжнародні переговори з метою вирішення питань щодо:

  демаркації придністровської частини українсько-молдовського державного кордону.

  МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінтрансзв’язку, Вінницька, Одеська, Чернівецька облдержадміністрації.

  2006 рік;

  збільшення у 2006 році кількості робочих груп, які виконують роботи з демаркації українсько-молдовського державного кордону.

  МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінтрансзв’язку, Вінницька, Одеська, Чернівецька облдержадміністрації.

  Друге півріччя 2005 року;

  укладення міжнародного договору між Україною і Республікою Молдова щодо режиму державного кордону, співробітництва та взаємодопомоги з прикордонних питань.

  МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінтрансзв’язку, Вінницька, Одеська, Чернівецька облдержадміністрації.

  Друге півріччя 2006 року;

  визначення точок стику державних кордонів України, Румунії та Республіки Молдова.

  МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби.

  До кінця 2006 року.

  розв’язання проблем, пов’язаних з роботою Дністровської ГАЕС-2;

  МЗС, Мінтрансзв’язку, Вінницька облдержадміністрація, Адміністрація Держприкордонслужби.

  Друге півріччя 2005 року;

  можливості запровадження спільного прикордонного та митного контролю в пунктах пропуску на придністровській частині українсько-молдовського державного кордону.

  МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, Держмитслужба, СБУ.

  Перше півріччя 2006 року;

  укладення Протоколу про внесення змін і доповнень до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про пункти пропуску через українсько-молдовський державний кордон і спрощений пропуск громадян, які проживають у прикордонних районах, від 11 березня 1997 р. з метою оптимізації кількості пунктів пропуску на зазначеному державному кордоні.

  МЗС, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінтрансзв’язку, Держмитслужба.

  Перше півріччя 2006 року;

  укладення угоди між Урядом України та Урядом Республіки Молдова про річкове сполучення.

  Мінтрансзв’язку, МЗС, Держмитслужба, Адміністрація Держприкордонслужби.

  Друге півріччя 2005 року.

   

   

   

   

   

   

   

  2. Прискорити переговорний процес щодо відкриття місцевих пунктів пропуску через державний кордон, а також визначення вантажопідйомності автотранспорту, пропуск якого здійснюється в пунктах пропуску через державний кордон для міждержавного сполучення.

  МЗС, Мінтрансзв’язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Держмитслужба, Вінницька, Одеська, Чернівецька облдержадміністрації.

  Друге півріччя 2005 року.

  3. Забезпечити врегулювання питання про допуск на територію України транспортних засобів, зареєстрованих у Придністровському регіоні Республіки Молдова, з урахуванням Закону України “Про дорожній рух”.

  МВС, Мінтрансзв’язку, МЗС, Держмитслужба, Адміністрація Держприкордонслужби.

  Друге півріччя 2005 року.

  4. Забезпечити можливість отримання громадянами України, які постійно проживають на території Придністровського регіону Республіки Молдова, паспортів громадянина України для виїзду за кордон.

  МЗС.

  2005 — 2006 роки.

  5. Активізувати роботу щодо залучення міжнародної технічної та фінансової допомоги для першочергового облаштування українсько-молдовського державного кордону, у тому числі оснащення пунктів пропуску через державний кордон на його придністровській частині.

  Мінекономіки, МЗС, Мінтрансзв’язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Держмитслужба.

  2005 — 2006 роки.

   

   

   

  6. Провести комплекс додаткових спільних заходів для забезпечення правопорядку на державному кордоні, шляхом удосконалення взаємодії правоохоронних органів з широким використанням новітніх інформаційних технологій.

  Адміністрація Держприкордонслужби, СБУ, Держмитслужба, МВС.

  До кінця 2005 року.

  7. Провести комплекс міжвідомчих спеціальних заходів з протидії контрабанді та порушенням митних правил на придністровській частині українсько-молдовського державного кордону.

  СБУ, Держмитслужба, Адміністрація Держприкордонслужби, МВС, Державна податкова адміністрація.

  До кінця 2006 року.

  8. Провести моніторинг ситуації щодо експортно-імпортної діяльності в південних регіонах України та запровадити комплексні організаційні та практичні заходи з посилення протидії незаконному ввезенню на територію України товарів та вантажів, а також їх транзиту через територію України до Республіки Молдова.

  СБУ, Держмитслужба, Адміністрація Держприкордонслужби, Державна податкова адміністрація, МВС.

  Друге півріччя 2005 року.

  9. Вжити заходів щодо відведення земель для інженерного обладнання українсько-молдовського державного кордону, надати допомогу органам охорони державного кордону в проведенні відповідних інженерних робіт.

  Вінницька, Одеська, Чернівецька облдержадміністрації, Адміністрація Держприкордонслужби.

  2005 — 2006 роки.

   

  10. Продовжити роботу із здійснення заходів з інженерного обладнання українсько-молдовського державного кордону, а також забезпечення озброєнням та технічними засобами охорони кордону органів охорони державного кордону на придністровській частині українсько-молдовського державного кордону.

  Адміністрація Держприкордонслужби.

  Друге півріччя 2005 року.

  11. Забезпечити органи охорони державного кордону та митні органи сучасними засобами зв’язку, комп’ютерною та оргтехнікою, новітніми технічними засобами митного контролю, продовжити розгортання системи супутникового зв’язку.

  Адміністрація Держприкордонслужби, Держмитслужба.

  Друге півріччя 2005 року.

  12. Забезпечити виконання організаційних та технічних заходів щодо підготовки і проведення атестаційних випробувань систем захисту інформації, створених на об’єктах, де передбачається циркуляція інформації з обмеженим доступом.

  Адміністрація Держприкордонслужби.

  Друге півріччя 2005 року.

  13. Завершити комплекс робіт з будівництва, ремонту і реконструкції споруд прикордонних застав та забезпечення їх водою, а також здійснити заходи із будівництва житла, нових об’єктів службового та комунального призначення.

  Адміністрація Держприкордонслужби.

  Перше півріччя 2006 року.

  14. Автоматизувати систему управління підрозділами охорони державного кордону шляхом запровадження останніх досягнень інформаційних технологій (автоматизовані робочі місця, електронні інформаційні мережі, цифровий супутниковий зв’язок тощо).

  Адміністрація Держприкордонслужби.

  Друге півріччя 2005 року.

  15. У межах виділених бюджетних асигнувань установити в пунктах пропуску через українсько-молдовський державний кордон системи спостереження, комплекси для розпізнавання номерів автотранспорту, електронні ваги, рентгенівські установки, ендоскопи, детектори вибухових речовин, запровадити застосування електронних пломб для здійснення контролю за транзитним перевезенням товарів.

  Мінтрансзв’язку, Держмитслужба, Адміністрація Держприкордонслужби.

  Друге півріччя 2005 року —перше півріччя 2006 року.

  16. Провести обстеження пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон, визначити потребу щодо їх облаштування, у тому числі технічного оснащення з урахуванням можливостей запровадження спільного контролю та принципу “єдиного вікна”.

  Держмитслужба, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінтрансзв’язку.

  Друге півріччя 2005 року.

  17. Розглянути можливість виділення коштів на облаштування, у тому числі технічне оснащення пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон, визначених за результатами проведеного обстеження, з урахуванням запровадження в них спільного контролю та принципу “єдиного вікна”.

  Адміністрація Держприкордонслужби, Держмитслужба, Мінтрансзв’язку.

  Друге півріччя 2005 року —перше півріччя 2006 року.

  18. Вжити заходів для приведення діючих пунктів пропуску через українсько-молдовський державний кордон у відповідність з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 17 серпня 2002 р. № 1142 “Про затвердження загальних вимог до облаштування пунктів пропуску через державний кордон”:

  для поромного та морського сполучення.

  Мінтрансзв’язку, Адміністрація Держприкордонслужби, Держмитслужба.

  2005 — 2006 роки;

  для місцевих пунктів пропуску через державний кордон.

  Вінницька, Одеська,  Чернівецька облдержадміністрації,
  інші заінтересовані центральні органи виконавчої влади.

  2005 — 2006 роки.

  19. Провести спільне обстеження та визначити механізм пропуску через українсько-молдовський державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна на ділянці між залізничними станціями Кучурган та Рені.

  Адміністрація Держприкордонслужби, Мінтрансзв’язку, Держмитслужба.

  Друге півріччя 2005 року.

   

  ________________