• In English

 • Затверджено

  постанова Кабінету Міністрів України

  від 12 липня 2005 р. № 576

   

  Перелік
  робіт з важкими, шкідливими та особливо
  шкідливими умовами праці у будівництві, на яких
  встановлюється підвищена оплата праці


  І. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні
  роботи з важкими і шкідливими умовами праці

  1.              Буріння шпурів механізованим інструментом; буріння свердловин під час виготовлення залізобетонних паль різних конструкцій.

  2.              Виконання такелажних робіт.

  3.              Вулканізація під час ремонту аглострічок.

  4.              Газозварювальні і газорізальні роботи (крім зазначених у розділі ІІІ цього переліку).

  5.              Гашення вапна.

  6.              Дозування подрібненого каменю та бітуму на виробництві асфальтобетонних сумішей.

  7.              Електрозварювання на автоматичних машинах, на напівавтоматичних машинах, ручне (крім зазначених у розділі ІІІ цього переліку).

  8.              Завантаження (засипання) варильних котлів.

  9.              Заготовлення та встановлення в конструкції і споруди (сітки, каркаси тощо) арматури вручну.

  10.          Ізоляція поверхні скляним волокном, шлаковатою, азбестом, гарячими мастиками на асфальтовій і бітумній основі, перхлорвініловими та бакелітовими матеріалами.

  11.          Кислотостійкі вініпластові та гумувальні роботи, а також роботи із застосуванням сирового фаоліту та азбовінілу.

  12.          Кладка і ремонт кам’яних конструкцій будинків, мостів, інших споруд.

  13.          Клепання із застосуванням пневматичного інструменту (за винятком робіт у середині котлів, резервуарів, баків, цистерн і відсіків).

  14.          Кріплення конструкцій і деталей із застосуванням монтажного пістолета.

  15.          Лицювальні роботи із застосуванням ксилолітової маси, полівінілхлоридних, полівінілацетатних, фенолформальдегідних, епоксидних та інших синтетичних смол, а також мастик на асфальтовій і бітумній основі.

  16.          Малярні роботи із застосуванням асфальтового, кузбасівського та пічного лаків у закритих приміщеннях, нітрофарб та лаків, у яких міститься бензол, толуол, складні спирти та інші шкідливі хімічні речовини, а також приготування сумішей для цих фарб.

  17.          Нанесення антикорозійних покриттів на металоконструкції із
  застосуванням хімічних речовин, які містять епоксидні, фенолформальдегідні, сечовино-формальдегідні, перхлорвінілові та інші шкідливі хімічні речовини, а також приготування сумішей для цих покриттів.

  18.          Нанесення за допомогою пістолетів і вудочок вогнезахисного покриття на металоконструкції із застосуванням речовин, які містять вінілацетат, меламіно-сечовино-формальдегідні смоли, поліфосфат амонію, азбест та інші шкідливі хімічні компоненти.

  19.          Нанесення на поверхню штукатурного розчину вручну, затирання поверхні вручну.

  20.          Оброблення деревини та повсті антисептиками і вогнезахисними матеріалами, а також їх приготування.

  21.          Оброблення природного каменю вручну та із застосуванням механізованого інструменту, облицювання поверхонь природним каменем вручну.

  22.          Оброблення, шліфування і полірування кам’яних будівельних матеріалів сухим способом.

  23.          Обслуговування ацетиленових, аміачних і хлорних компресорних установок (компресорів).

  24.          Обслуговування шпалопідбивних, щебенеочищувальних та щебенеущільнювальних машин.

  25.          Очищення поверхні за допомогою піскоструминних апаратів, методом випалу, застосування розчинів, що містять шкідливі хімічні речовини (за винятком робіт, виконаних у приміщеннях або місткостях).

  26.          Очищення автомобільних доріг транспортно-прибиральними засобами сухим методом; очищення смуг відводу із застосуванням газонокосарок, бензопил, мотопилок, кущорізів.

  27.          Паяння свинцем по свинцю.

  28.          Приготування сумішей, мастик, розчинів, емульсій, які містять асфальт, бітум і синтетичні смоли.

  29.          Пробивання вручну та механізованими інструментами отворів (борозен, ніш тощо) у кам’яних конструкціях, розламування вручну кам’яних конструкцій на складних і цементних розчинах.

  30.          Пробивання отворів (борозен, ніш тощо) у бетонних і залізобетонних конструкціях, зрубування голів залізобетонних паль, розламування бетонних та залізобетонних конструкцій із застосуванням механізованих інструментів, насічка бетонної поверхні вручну або із застосуванням пневматичних інструментів.

  31.          Нарізання швів на асфальтобетонному покритті автомобільних доріг за допомогою нарізувача швів.

  32.          Фрезерування дорожнього покриття ручними фрезами.

  33.          Ремонт асфальтобетонного дорожнього покриття з використанням дорожніх фрез, машин для ямкового ремонту, повітродувок, машин для рециклювання та відновлення дорожнього полотна.

  34.          Забивання паль за допомогою дизель-молотів, віброзанурювачів, інших механізмів.

  35.          Навантаження, розвантаження, перевезення та використання цементу, розливу чорнов’яжучих матеріалів (асфальтобетонна суміш, чорний щебінь, бітум, бітумна емульсія, гудрон, дьоготь).

  36.          Монтаж повітряних ліній високої напруги і контактної мережі на висоті понад 6 метрів над рівнем землі, трансляторів, радіостанцій ультракороткохвильових з частотною модуляцією.

  37.          Улаштування та ремонт верхньої будови колії із застосуванням електричних і пневматичних шпалопідбійників.

  38.          Роботи по карті намиву земляних споруд гідромеханізованим способом (за винятком машиністів будівельних машин).

  39.          Розроблення вручну грунту під час проходки питних, водозабірних і опускних колодязів та шурфів завглибшки понад 5 метрів але не більш як 10 метрів, штолень завдовжки до 20 метрів, а також розроблення опускного колодязя, обладнаного ножем, та під час посадки колодязя.

  40.          Розроблення грунтів ІІІ групи вручну із застосуванням ломів і кирок, а також грунтів усіх груп із застосуванням пневматичних інструментів (крім робіт, зазначених у пункті 39 цього розділу).

  41.          Розроблення грунту та гірничих порід гідромоніторами.

  42.          Розроблення пливунів вручну.

  43.          Спаювання освинцьованих та поліхлорвінілових кабелів і заливання свинцем кабельних муфт, прокладання кабелів у свинцевій і вініловій оболонці в підземній каналізації і колекторах.

  44.          Торкретування поверхонь (крім торкретування у середині котлів, резервуарів, баків, цистерн і відсіків).

  45.          Укладання бетону в монолітні конструкції та споруди вручну, ущільнення бетону ручними вібраторами.

  46.          Укладання та ущільнення гарячої асфальтобетонної маси і покриття поверхонь гарячим бітумом, нанесення дорожньої розмітки на дорожнє покриття, а також приготування гарячої асфальтобетонної маси та бітумної мастики.

  47.          Укладання паркетної, плиткової та лінолеумової підлоги на гарячих мастиках і бітумі, гумових клеях і мастиках, виготовлених на основі синтетичних смол і хімічних розчинників.

  48.          Улаштування наливної підлоги з полівінілхлоридних і полівінілацетатних матеріалів.

  49.          Ущільнення грунтів та щебенево-гравійних основ вручну та пневматичним інструментом.

  50.          Футерування і кладка промислових печей, труб, котлів та інших агрегатів із застосуванням вогнестійких і кислотостійких матеріалів.

  51.          Улаштування дорожнього покриття з кам'яної бруківки.

  52.          Монтаж металевих і залізобетонних конструкцій, будинків, мостів та інших споруд.

  ІІ. Будівельні, монтажні та
  ремонтно-будівельні роботи з особливо
  шкідливими умовами праці

  1.              Електрозварювання на автоматичних і напівавтоматичних машинах, ручне зварювання, газозварювання, газорізання у середині котлів, резервуарів, баків, цистерн і відсіків.

  2.              Клепання під час роботи у середині котлів, резервуарів, баків, цистерн і відсіків.

  3.              Нанесення за допомогою пістолетів та вудочок вогнезахисного покриття на металоконструкції із застосуванням речовин, до складу яких входить антипірин.

  4.              Очищення поверхонь за допомогою піскоструминних апаратів, яке виконується у приміщеннях або місткостях.

  5.              Пробивання у важкодоступних місцях вручну отворів (борозен, ніш тощо) у бетонних і залізобетонних конструкціях, розламування бетонних і залізобетонних конструкцій вручну.

  6.              Ремонт і монтаж ртутних випрямлячів із застосуванням відкритої ртуті.

  7.              Роботи, що виконуються в кесонах.

  8.              Розроблення грунту під час проходки питних, водозабірних, опускних колодязів та шурфів завглибшки понад 10 метрів та дільниць штолень, що знаходяться на відстані понад 20 метрів від їх устя.

  9.              Розроблення у важкодоступних місцях грунтів IV та більш високих груп і мерзлих грунтів усіх груп вручну із застосуванням клинів та кувалд (молотів).

  10.          Торкретування поверхонь у середині котлів, резервуарів, баків, цистерн і відсіків.

  ІІІ. Роботи з особливо шкідливими умовами
  праці на будівництві метрополітенів, тунелів
  та підземних споруд спеціального призначення

  1.              На підземних роботах:

  1)             у забоях тунелів мілкого закладання з небезпекою осідання поверхні і пошкодження транспортних та інженерних комунікацій;

  2)             у забоях із застосуванням методів водозниження, хімічного закріплення, заморожування, бітумізації та інших спеціальних методів закріплення грунтів під час проходки;

  3)             у тунелях при температурі повітря на робочому місці +30 0С і вище (якщо не застосовуються відповідні коефіцієнти до норм часу);

  4)             за наявності у забої вибухонебезпечних газів;

  5)             під стисненим повітрям (у кесоні), якщо не застосовуються інші надбавки до заробітної плати за роботу у кесоні;

  6)             у забоях з пливунами і сипучими породами із застосуванням спеціальних видів кріплення;

  7)             у забоях у безпосередній близькості від існуючих споруд та споруд, що будуються в зонах, установлених у проектах організації робіт, включаючи діючі лінії метрополітенів;

  8)             у разі припливу води в забої понад 15 куб. метрів на 1 годину;

  9)             під час проходки гірничих виробок з кутом нахилу 350 і вище (крім стовбурів шахт і похилих ескалаторних тунелів);

  10)          під час проходки вертикальних і похилих (з кутом нахилу 350 і вище) стовбурів і похилих ескалаторних тунелів.

  2.              На відкритих гірничих роботах:

  1)             під час проведення робіт на комплексах станцій, пристанційних споруд і перегінних тунелів і споруд у котлованах з вертикальними стінками;

  2)             у забоях із застосуванням методу заморожування грунтів та інших спеціальних методів закріплення грунтів (водозниження, хімічне закріплення, бітумізація тощо);

  3)             у котлованах з необхідністю переукріплення котловану для монтажу основних конструкцій.

   

  __________________