• In English

 • КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

  ПОСТАНОВА

  від 30 червня 2005 р. № 538

  Київ

  Про затвердження Порядку обліку
  дорожньо-транспортних пригод

  З метою впорядкування статистичних спостережень і звітності та проведення аналізу стану безпеки дорожнього руху Кабінет Міністрів України постановляє:

  1. Затвердити Порядок обліку дорожньо-транспортних пригод, що додається.

  2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1993 р. № 595 “Про затвердження Правил обліку дорожньо-транспортних пригод” (ЗП України, 1993 р., № 12, ст. 266).

  3. Підпункт 2.11 Правил дорожнього руху, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 р. № 1306 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 41, ст. 1852; 2005 р., № 2, ст. 86), доповнити абзацом такого змісту:

  “У разі коли під час дорожньо-транспортної пригоди пошкоджено лише застраховані транспортні засоби та немає загиблих і травмованих, допускається оформлення відповідних матеріалів представником страхової організації без участі працівника підрозділу Державтоінспекції за згодою учасників пригоди”.

  4. Міністерству внутрішніх справ:

  розробити та затвердити зразок картки обліку дорожньо-транспортних пригод, інструкцію щодо її заповнення, порядок збирання та передачі інформації для автоматизованої системи обліку та аналізу зазначених пригод;

  забезпечити створення та запровадження з 1 січня 2006 р. загальнодержавної автоматизованої інформаційно-аналітичної системи обліку дорожньо-транспортних пригод та автоматизованої мережі формування звітно-статистичної документації, що стосується стану безпеки дорожнього руху в Україні.

  5. Центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам і організаціям незалежно від форми власності забезпечити в установленому порядку облік дорожньо-транспортних пригод.

  6. Міністерству охорони здоров’я, іншим центральним органам виконавчої влади, підприємствам, установам і організаціям незалежно від форми власності, у підпорядкуванні яких перебувають лікувально-профілактичні заклади, забезпечити ведення обліку осіб, що були травмовані внаслідок дорожньо-транспортних пригод, у тому числі загинули (крім тих, що померли до прибуття медичних працівників на місце пригоди), та оперативне інформування органів внутрішніх справ про кожний випадок доставки потерпілих до зазначених закладів.

  7. Міністерству внутрішніх справ, Міністерству охорони здоров’я, Державному комітетові статистики, іншим центральним органам виконавчої влади розробити та затвердити у тримісячний строк нормативно-правові акти, необхідні для забезпечення виконання цієї постанови.

   

           Прем’єр-міністр України                                    Ю. ТИМОШЕНКО

   

   

  Інд.21