• In English

 • ЗАТВЕРДЖЕНО
  розпорядженням Кабінету Міністрів України
  від 16 грудня 2004 р. № 904-р

  ЗАХОДИ
  з розвитку вітчизняного ринку офтальмологічної продукції

  1. Утворити з метою координації виконання цих заходів постійно діючу робочу групу у складі представників Держспоживстандарту, МОЗ, Державної податкової адміністрації, Держмитслужби, МВС та громадських організацій.

  Держспоживстандарт.

  Березень 2005 року.

  2. Підготувати та надіслати заінтересованим органам роз’яснення стосовно встановлених вимог до офтальмологічної продукції, її виробництва та реалізації, порядку ідентифікації такої продукції з метою контролю її якості та безпеки.

  МОЗ, Держспоживстандарт.

  Березень 2005 року.

  3. Розробити і затвердити Порядок атестації виробництва офтальмологічної продукції.

  Держспоживстандарт.

  II квартал 2005 року.

  4. Затвердити Інструкцію про ведення обліку замовлення, порядок виготовлення, ремонту та видачі коригуючих окулярів споживачам.

  МОЗ.

  Березень 2005 року.

  5. Створити технічний комітет з метою розроблення стандартів та технічного регламенту на офтальмологічну продукцію, гармонізації національних стандартів до вимог міжнародних стандартів та технічних регламентів.

  Держспоживстандарт, МОЗ.

  2005 рік.

   

   

  6. Активізувати роботу щодо запобігання надходженню на оптовий ринок та реалізації контрафактної офтальмологічної продукції, виявлення та ліквідації нелегального виробництва. Здійснювати відповідно до своєї компетенції контроль за дотриманням суб’єктами господарювання, які виробляють та реалізують офтальмологічну продукцію, вимог законодавства, стандартів, норм і правил.

  Держспоживстандарт, МВС, Державна податкова адміністрація , СБУ.

  Постійно.

  7. Розглянути питання про доцільність визначення єдиного пункту пропуску через державний кордон, в якому здійснюватиметься митне оформлення офтальмологічної продукції під час її імпорту та експорту.

  Держмитслужба, Державна податкова адміністрація, СБУ.

  2005 рік.

  8. Забезпечити обмін інформацією про факти виявлення неякісної або небезпечної офтальмологічної продукції між заінтересованими органами виконавчої влади.

  Держспоживстандарт, Державна податкова адміністрація.

  Постійно.

  9. Забезпечити контроль за недопущенням суб’єктами господарювання, які виробляють та реалізують офтальмологічну продукцію, порушень податкового законодавства, зокрема підпункту 5.1.7 статті 5 Закону України “Про податок на додану вартість”.

  Державна податкова адміністрація.

  Постійно.

  10. Створити навчально-методичну базу та умови для навчання спеціалістів у сфері обігу офтальмологічної продукції відповідно до Закону України “Про вищу освіту”.

  МОН, МОЗ.

  Протягом 2005 — 2007 років.

  11. Сприяти проведенню у засобах масової інформації роз’яснювальної роботи щодо ситуації на ринку офтальмологічної продукції та інформувати споживачів про ризики, пов’язані з використанням незареєстрованої офтальмологічної продукції.

  Держспоживстандарт, МОЗ, Держкомтелерадіо.

  Протягом 2005 — 2007 років.

  _____________________