• In English

 • Затверджено

  постановою Кабінету Міністрів України
  від 28 жовтня 2004 р.  № 1445

  Порядок

  проведення безоплатного поховання  померлих (загиблих)
  осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові
  заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій

  1. Цей Порядок регламентує безоплатне поховання в населених пунктах померлих (загиблих) осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, і учасників бойових дій відповідно до статті 14 Закону України “Про поховання та похоронну справу” (далі — померлі) в частині організації поховання і ритуального обслуговування.

  2. Організація поховання і ритуального обслуговування здійснюється з урахуванням необхідного мінімального переліку вимог, затвердженого Держжитлокомунгоспом.

  3. Безоплатно надаються такі послуги:

  1) виконавцю волевиявлення або особі, що зобов’язалася поховати померлого, який має особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною:

  оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;

  доставка предметів ритуальної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);

  надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);

  перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу, до місця поховання;

  організація поховання і проведення ритуалу;

  надання труни;

  надання двох вінків похоронних  з траурними стрічками (з написом  чи без нього);

  копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу та одноразове прибирання прилеглої території після поховання);

  кремація;

  поховання урни з прахом;

  спорудження надгробка;

   

   

  2) виконавцю волевиявлення або особі, що зобов’язалася поховати померлого учасника бойових дій:

  оформлення договору-замовлення на організацію та проведення поховання;

   доставка предметів похоронної належності (завантаження на складі, перевезення, вивантаження на місці призначення та перенесення до місця знаходження тіла померлого);

  надання транспортних послуг (один автокатафалк та один автобус супроводження);

  перенесення труни з тілом померлого до будинку (квартири), до моргу, з будинку (квартири), моргу, до місця поховання;

  організація поховання і проведення ритуалу;

  надання труни;

  надання вінка похоронного  з траурною стрічкою (з написом  чи без нього);

  копання могили (викопування ручним чи механізованим способом, опускання труни у могилу, закопування, формування намогильного насипу);

  кремація;

  поховання урни з прахом.

  4. Спорудження надгробка здійснюється відповідно до опису його зразка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2003 р. № 1963 “Про затвердження Порядку поховання на території України громадянина, померлого на території іноземної держави, та опису зразка надгробка, що безоплатно споруджується на могилі померлої (загиблої) особи, яка має особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною” (Офіційний вісник України, 2003 р., № 52, ст. 2767).

  5. Вартість ритуальних послуг, визначених для забезпечення безоплатного поховання, не повинна перевищувати середню ціну на відповідні ритуальні послуги, що склалася у відповідному регіоні.

  6. Додаткові ритуальні послуги оплачуються виконавцем волевиявлення або особою, яка зобов’язалася поховати померлого.

  7. Витрати на проведення безоплатного поховання осіб, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, здійснюються місцевими фінансовими органами за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на основі договору-замовлення на організацію та проведення поховання, укладеного виконавцем волевиявлення або особою, що зобов’язалася поховати померлого, з ритуальною службою чи сільським головою, шляхом перерахування коштів на рахунок виконавців ритуальних послуг.

  8. Видатки на поховання учасників бойових дій виділяються з бюджету Автономної  Республіки Крим, обласних бюджетів, бюджетів мм. Києва та Севастополя.

  Порядок фінансування витрат на поховання визначається в установленому порядку місцевими органами виконавчої влади. 

  ________________