• In English
 • Ізраїль готовий долучитися до висадки дерев у рамках проекту «Зелена країна»

  Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський під час зустрічі з Послом Ізраїлю в Україні Міхаелем Бродським та керівництвом Єврейського Національного Фонду KKL-JNF говорив про долучення країни до висадки дерев у рамках проекту «Зелена країна».

  Серед тем, що обговорили, – роль лісів у пом'якшенні проявів зміни клімату, боротьба з опустелюванням, зупинення деградації земель, стале використання та збереження лісів. 

  «Україна ставить перед собою амбітну ціль – збільшити площі лісів на 1 млн га до 2030 року. Для цього застосовуватиметься комплексний науково-обґрунтований підхід, який включає ідентифікацію, збереження та надання статусу лісів  самозалісненим територіям, виведення деградованого, малопродуктивного рілля з господарського обігу та відновлення природних екосистем, збереження степових та інших цінних ландшафтів. Вже цієї осені стартує ініціатива Володимира Зеленського щодо масштабного заліснення України, в рамках якої плануємо висадити 1 млрд дерев у наступні 3 роки», - повідомив Роман Абрамовський.

  За словами Міністра, Україні цікавий досвід Єврейського національного фонду  KKL-JNF у лісорозведенні. Ця організація працює в усьому світі та займається озелененням Ізраїлю у надскладних кліматичних умовах. Тому ми б хотіли розпочати співпрацю в цьому напрямку. 

  «Ізраїль готовий співпрацювати та підтримувати Україну у багатьох сферах. Ми дуже раді, що Єврейський Національний Фонд KKL-JNF починає свою роботу в Україні. Це організація зі 120-річним досвідом, яка працює у всьому світі та займається озелененням Ізраїлю у різних кліматичних умовах, у тому числі і в умовах посухи. Її головна мета – озеленення та розвиток лісового господарства. За останні 70 років в Ізраїлі висадили близько чверті мільярда дерев. Я впевнений, що Україна та KKL-JNF започаткують та успішно реалізують проекти у рамках ініціативи Президента України щодо масштабного заліснення», - зазначив Міхаель Бродський.

  У результаті зустрічі ізраїльські партнери запропонували:

  • реалізацію кількох пілотних проектів із зупинення деградації земель та лісорозведення у декількох областях України. Це стане підґрунтям для розробки єдиних підходів до вирішення проблеми з деградованими сільськогосподарськими землями – аби поширити цей досвід на решту території України;
  • обмінятися досвідом у сфері запобігання та ліквідації лісових та ландшафтних пожеж;

  • розпочати спільні проекти у сфері кліматичної, водної політики та природно-заповідного фонду.