• In English
 • «Зелені облігації» - перспективний інструмент залучення інвестицій у проекти «чистої» енергетики в Україні

  Такого висновку дійшли фахівці Держенергоефективності у ході веб-конференції із Мануелем Адаміні – керівником Програми підтримки інвесторів та партнерів міжнародної організації «Climate Bonds Initiative».

  Запровадження «зелених облігацій» в Україні сприятиме здешевленню фінансових ресурсів на ринку та мобілізації потрібних інвестиційних коштів у сферу відновлюваної енергетики та енергоефективності», - наголосив Андрій Фролов, заступник начальника Управління реформування сфери енергоефективності та енергозбереження Держенергоефективності.

  Як відомо, світовий ринок «зелених облігацій» розвивається надшвидкими темпами. Сукупний обсяг розміщення «green bonds» у 2017 р. сягнув $155 млрд., що майже у 2 рази більше, ніж у попередньому році, і в 180 разів більше, ніж 10 років тому.

  «Україна має бути у тренді. Маємо численні розроблені проекти, які шукають інвестиції. Тому ми зацікавлені поглиблювати співпрацю з «Climate Bonds Initiative», - повідомив К. Гура.

  Мануель Адаміні запевнив, що Україна має всі можливості розвинути ринок «зелених облігацій» і вже є ряд фінансових організацій, які проявляють інтерес до цієї сфери.

  Також М. Адаміні розповів про проекти та сектори, що можуть бути цікаві міжнародним фінансовим організаціям, а також про особливості та переваги сертифікації «зелених облігацій».

  За підсумками веб-конференції сторони домовилися поглиблювати співробітництво у сфері запровадження ринку «зелених облігацій» в Україні.

  Також представники Держенергоефективності запросили Мануеля Адаміні взяти участь у круглих столах щодо перспектив запуску ринку «зелених облігацій» в Україні.

  Заходи планується провести найближчим часом за підтримки Проекту GIZ "Консультування підприємств щодо енергоефективності", Проекту UNIDO "Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агро-харчових та інших малих та середніх підприємствах України", Представництва Фонду ім. Г. Бьолля в Україні.